Tipy & nápady na podzimní dekorace

Inspirace * trendy * nákupy

Věnec s šípky

Toužíte po nepřehlédnutelné podzimní dekoraci? Vytvořte si nádherný věnec s čerstvě nasbíraných šípků. Můžete ho využít k výzdobě dveří nebo si ho položit na stůl. Jako základ použijte věnec ze zelené floristické hmoty, který udrží vodu a šípky zůstanou dlouho pěkné.

 

Veselí kaštánci

foto: Shutterstock

Omrzela vaše děti obyčejná zvířátka z kaštanů? Namalujte těmto kulatým plodům veselé obličeje a dejte jim čepičky ze slupek. Inspirujte se naším obrázkem.

 

Skvělé kvašené zelí

foto: Shutterstock

budete potřebovat

  • 2 hlávky červeného zelí
  • 4 lžičky soli
  • 2 lžičky kmínu

Nakrouhané zelí dejte do mísy, přidejte sůl, kmín a promíchejte. Pak zelí čistýma rukama asi 10 minut promačkávejte, aby pustilo šťávu. Zelí i se šťávou namačkejte do kvašáku nebo velké sklenice tak, aby šťáva byla asi 1 cm nad zelím a nad tím asi 5 cm volného místa, protože zelí při kvašení nabude. Nádobu pevně uzavřete a nechte obsah při pokojové teplotě asi 5–7 dní zkvasit (pokud je místnost chladnější, může to trvat déle). Pak můžete zelí konzumovat. Uchovávejte ho v menších sklenicích v lednici.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Chodíme jen ve vlastních botách

Chodíme jen ve vlastních botách

Žijí na statku v Novohradských horách a už patnáct let se věnují obuvnickému řemeslu. Otto Krása navazuje na práci svého dědečka, který si živil jako obuvnický modelář. Jeho žena Linda, i díky zkušenostem z dílny, vystudovala design obuvi. I když mají napilno, na rozhovor si nakonec udělali čas oba.

Celý článek

Dejte dřevu patinu

Dejte dřevu patinu

Dřevo můžeme pomocí různých technik upravit tak, aby získalo zdánlivě zašlou a věkovitou patinu. Lépe pak souzní s interiérem starého domu a dotváří nostalgickou atmosféru.

Celý článek

5 rad pro zimní zahradu

5 rad pro zimní zahradu

Krajina pod sněhem vypadá nejen romanticky, ale také může v zimě lépe odpočívat. Poslední dobou však více než se sněhem bojují zahrádkáři s holomrazy a suchem. Jak se v této situaci o zahradu správně starat?

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.