Foto: Shutterstock

Světelné odpočítávání

Adventní svícny patří k oblíbené předvánoční výzdobě. Můžete si je zapalovat o adventních nedělích nebo třeba každý den. Chcete si vytvořit svůj vlastní originál? Inspirujte se našimi tipy.

Cedulky s čísly

Díky cedulkám s čísly vytvoříte adventní sadu i z docela obyčejných svíček. Cedulky s čísly si můžete vyrobit třeba z kartonu a natřít metalickou barvou, nebo použijte jiný materiál, který se vám líbí. Dozdobit je můžete provázkem s korálky a drobnými dřevěnými ozdobami.

 

Foto: Shutterstock

Svícen z plecháčků

Sadu plecháčků po babičce snadno proměníte ve stylový svícen s pomocí šablon a barvy. Šablony čísel si můžete zakoupit v hobby obchodě nebo si je vyrobit – čísla vytisknout na papír a vystřihnout. Barvu pak přes šablonu na plecháček naneste molitanovou houbičkou.

 

Foto: Shutterstock

Svíce se stupnicí

Číselná stupnice zdobící dlouhou adventní svíčku se používá například ve Skandinávii. Každý den svíčku zapálíte a necháte ji vyhořet o jeden dílek z dvaceti čtyř. Jak čísla na svíčku přenést? Vytiskněte si stupnici na hedvábný papír přichycený lepicí páskou na kancelářský papír. Poté hedvábný papír sejměte, přiložte potištěnou stranou na svíčku, obalte pečicím papírem a s pomocí horkovzdušné pistole nebo fénu čísla zahřejte. Nakonec pečicí papír odstraňte.

Další tipy na originální svícny najdete v aktuálním vydání tištěné Rozmarýny. Náš časopis si můžete zakoupit na www.casopisyknihy.cz nebo v elektronické podobě na www.digiport.cz.


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Nápady na DIY úložná řešení

Nápady na DIY úložná řešení

V každé domácnosti se potýkáme s výzvou, jak efektivně uskladnit naše věci. Máme pro vás inspiraci, jak vytvořit úložná řešení, která nejen udrží vaši domácnost v pořádku, ale navíc je pořídíte levně a chytře.

Celý článek

Sukulent jako dárek

Sukulent jako dárek

Živá květina je vždy milou pozorností a nemusí se jednat jen o květy řezané. Zasaďte sukulent do pěkného obalu, například do hrnečku, a získáte tak originální dárek. Třeba na Valentýna.

Celý článek

Dárky od srdce

Dárky od srdce

Přemýšlíte, čím obdarovat své blízké na Valentýna? Největší radost udělají dárky vytvořené vlastníma rukama. Například krabička s přípravky pro péči o tělo a pro příjemnou relaxaci.

Celý článek