Srdíčko z vřesu

Vřes můžete mít doma v truhlíku za oknem nebo si s ním zkrášlit třeba zápraží. Několik snítek upravených do tvaru srdce vám může také ozdobit vchodové dveře.

Budete potřebovat

  • floristický drát
  • vázací drátek
  • vřes (zde bílý a červenofialový)
  • nůžky
  • ozdobná stužka

 

postup

 

 

1 Floristický nebo jiný vhodný, dostatečně dlouhý drát přeložte napůl, pevně zkruťte a pak vytvarujte do tvaru srdce. Konce zafixujte do sebe.

 

 

 

2 Nastříhejte si vhodně dlouhé snítky kvetoucího vřesu a ve svazečcích je drátkem upevňujte na kostru srdíčka. Pokládejte je v jednom směru. Začněte u špičky srdce tak, že květy budou směřovat dolů, až na konec horního půlobloučku (podle obrázku).

 

 

 

3 Stejným způsobem navažte vřes i na druhou půlku srdíčka – opět zdola nahoru – a v hodní části pak obě poloviny spojte vázacím drátkem. Na zadní straně vytvořte z drátku poutko na zavěšení. Nakonec spoj zakryjte ozdobnou mašličkou.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Ozdobná koule s tújí

Ozdobná koule s tújí

Nevíte, co s ostříhanými větvičkami tújí? Použijte je k výrobě této jednoduché dekorace. Budete ji mít hotovou za chvilku a může vám zdobit stůl celou zimu.

Celý článek

​ Krabičky na karty

​ Krabičky na karty

Pěkná dřevěná krabička se může stát vděčným dárkem, zejména pokud ji vlastnoručně vyzdobíte a vytvoříte tak jedinečný kousek. Může sloužit třeba jako úschovna na karty.

Celý článek

Hruškové mlsání

Hruškové mlsání

Dopřejte si sladkou tečku za podzimním menu v podobě hruškového koláče, muffinu nebo slaďoučké pečené hrušky. Určitě si trochu toho ovocného mlsání zasloužíte!

Celý článek

Brambory na slano i na sladko

Brambory na slano i na sladko

Jídla z brambor se nikdy neomrzí. Vyzkoušejte tradiční a osvědčené recepty, které přijdou chuti nejen na podzim. Co takhle švestkové knedlíky, bramborový guláš nebo bramboráčky se slaninou?

Celý článek

Přečtěte si

Na statku v České Kanadě

Na statku v České Kanadě

www.chatar-chalupar.cz

Projíždíte-li Radíkovem, nemůžete si nevšimnout krásně opraveného statku se zdobenými zelenobílými vraty. Srdce každého milovníka dobře udělaných rekonstrukcí však zaplesá i uvnitř.

Rodinný dům jako hlediště do krajiny

Rodinný dům jako hlediště do krajiny

www.peknebydleni.cz

Zdálo by se, že u bydlení nás už nic nemůže překvapit. Mění se sice technologie konstrukcí, vyvíjí se životní styl, zdokonalují se domácí spotřebiče, ale podstata zůstává stejná, stále potřebujeme prostory pro spaní, hygienu, vaření a stolování, odpočinek a vzájemnou komunikaci. Ale všechno může vypadat i jinak…