Foto: Shutterstock

Smotejte si bylinné vykuřovadlo

Bylinky mají mnoho pozitivních účinků na naše tělo a mysl. Hledáte způsob, jak ještě si užít jejich blahodárné účinky? Zkuste bylinné vykuřovadlo. Tato tradiční metoda je opět populární.

Budete potřebovat:

  • sušenou levanduli nebo jiné oblíbené bylinky (například šalvěj, rozmarýn, tymián, mátu apod.)
  • bavlněný nebo konopný provázek
  • nůžky
  • nehořlavou podložku
  • misku s pískem

Postup:

 

Foto: Shutterstock

Nastříhejte si levandulové květy (nebo jiné své oblíbené bylinky) a nechte je trochu zavadnout.

 

Foto: Shutterstock

Pak je srovnejte do svazečku silného asi 3 cm. Přírodním provázkem bylinky nepříliš pevně omotejte od stonků směrem ke špičkám květů a zase zpět. Na konci provázek pevně svažte a nechte delší konec na zavěšení. Svazečky zavěste na suché a dobře větrané místy a nechte je důkladně proschnout. Svazky by neměly být příliš utažené, aby bylinky nezačaly místo schnutí plesnivět.

 

Foto: Shutterstock

Důkladně vyschlé vykuřovadlo položte na nehořlavou podložku a na konci zapalte. Nechte pár vteřin hořet, sfoukněte a nechte dým procházet prostorem místnosti. Místnost by měla být dobře větraná. Nikdy bylinný kouř přímo nevdechujte. Nenechávejte zapálené vykuřovadlo bez dozoru. Po ukončení vykuřování ho uhaste v misce s pískem.

Účinky

Levandule má uklidňující účinky a její vůně vám může pomoci snížit stres, úzkost a tělesné napětí. Také vám může pomoci zlepšit kvalitu spánku a snížit napětí v těle. Dalším jejím benefitem je, že pomáhá odehnat obtížný hmyz, například komáry.


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Originální kytičkové náušnice

Originální kytičkové náušnice

Vytvořte si originální háčkovaný šperk. Uháčkovat kytičku zvládne i úplný začátečník a proměnit ji v náušnici, je otázkou chvilky. Radost pak může dělat vám nebo vašim blízkým.

Celý článek

Tajemství rajské chuti

Tajemství rajské chuti

Rajčata jsou zdravá a výborně chutnají – zvláště ta z vlastní zahrady. Přečtěte si, jak je správně pěstovat, abyste z jediné rostliny sklidili celý košík plodů.

Celý článek

3 tipy pro DIY venkovní posezení

3 tipy pro DIY venkovní posezení

Venkovní sezóna je v plném proudu a nabízí možnost posezení na zahradě či terase. Nemusíte ale utratit spoustu peněz za nový zahradní nábytek. Připravili jsme pro vás tipy, jak si ho levně a svépomocí vyrobit nebo zrenovovat a dopřát si příjemné chvíle relaxace.

Celý článek