Sezónní plakáty pro skvělou atmosféru

S příchodem nového ročního období je možné změnit také celou atmosféru bytů a domů a sladit se tak s barevným podzimem a bílou zimou.

Podzim je obdobím mnoha svátků – od amerického Halloweenu po místní Svatomartinské hodování a vše zakončují Vánoce a Novoročními oslavami. Pro tyto příležitosti mnoho lidí mění atmosféru svých domovů, která dostává postupně na stále více svátečnější atmosféře. Povídejme se na plakáty a umělce, kterými je možné atmosféru zdokonalit.

zimní plakáty

Tematické plakáty

Jednu z možností představují tematické plakáty, které je možné najít jednoduše dle preferovaných kategorií. Také podzimní, halloweenské nebo vánoční postery mohou být v různém stylu – od minimalistických originálních prací až po klasická všem známá témata vánočních stromečků, podzimního listí nebo hřejivých nápojů, které jsou často jedněmi z předních fotografií.

zimní plakáty

Tematické plakáty se skvěle mohou vybírat také podle preferované výzdoby, kterou lidé doma zařizují, například je možné je barevně sladit s barvou ozdob nebo adventních věnců. Samostatné jsou také květinové a přírodní plakáty, které hrají tematickými podzimními barvami.

Atmosféra předních umělců

Mnoho lidí preferuje vystavovat si doma plakátové reprodukce předních světových umělců. Jedním z oblíbenců pro podzimní atmosféru je zejména Vincent van Gogh jehož Slunečnice nebo Hvězdná obloha jsou oblíbenými díly, které dokáží doma navodit unikátní atmosféru. Gogh, který často maloval přírodu a jeho žluto-oranžové tóny jsou pro mnoho jeho děl tolik typické poskytuje unikátní atmosféru do jakéhokoliv období.

Francouzský malíř Claude Monet je dalším oblíbencem, jehož reprodukce je možné na plakátech najít, který miloval krajinomalbu a poté zejména krásy francouzského venkova a přírody. Jeho díla znázorňují různá roční období a nechybí ani právě podzimní obrazy, jako je například Automne sur la Seine Argenteuil.

Do třetice všeho dobrého je možné se podívat blíže k moderním umělcům, britský David Hockney je unikátní umělec. Má za sebou velmi dlouhou kariéru plnou fascinujících prací a zážitků a ačkoliv je jedním u umělců 20. století díky své schopnosti se adaptovat se stal vyhledávaným jménem také v 21. století. Tento umělec vytvořil celou sérii podzimních obrázků ve svém unikátním stylu, které jsou inspirované jeho domovskou Anglií. Ačkoliv jsou britské ostrovy často spíše chmurné, Hockney vždy dokázal unikátně pracovat s barvou způsobem, který je plný energie a unikátnosti.

plakáty new york

Městské plakáty

Poslední velmi oblíbenou kategorií jsou městské plakáty. Na světě je mnoho krásných měst a metropolí a mnoho z nich se stalo typickým svým podzimním vzhledem. Mezi taková města světa patří například New York, jehož plakáty jsou zejména v zimním období typické, a to v černobílé, ale také se zvýrazněním barev a děštivího období. Co se může zdát jako příliš melancholické je tak opravdu krásné.

Také podzimní Praha má obrovské kouzlo. Fotografie na plakátech často znázorňují zejména oblast starého města, od petřínského parku obehnaném Pražským hradem až po pohled na Hradčany, který nabízí kombinaci pro prahu typických červených střech a nádherně zbarveného podzimu. Také zimní Praha je velmi oblíbená, zejména Karlův Most a Kampa.

Je však možné se vydat také do Asie, kontinentu plném různorodé kultury a nádherné přírody a měst. Mezi plakáty je možné najít zejména Japonsko jehož kombinace moderní a klasické kultury přináší krásnou atmosféru do nejednoho domácího prostředí.


Další články

Narcisy, nenáročné květiny na záhony i do skalek

Narcisy, nenáročné květiny na záhony i do skalek

K výhodám narcisů patří poměrně snadné pěstování. Jsou méně náročné než tulipány, nemusíte je pravidelně přesazovat do dobře vyhnojené půdy, stačí jednou za tři až čtyři roky. Méně tvoří dceřiné cibule ani nejsou tak citlivé na kvalitu zeminy. Lépe se hodí zejména do vlhčích míst s vyšší hladinou spodní vody, kde ostatní cibuloviny hnijí. Neohrožují je tolik ani virózy.

Celý článek

Sami uprostřed přírody

Sami uprostřed přírody

Když koupili pozemek pod lesem, postavili v nejvyšším místě na stráni lavičku. Spali pod širákem a říkali si, že jednou tu bude stát jejich chalupa.

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.