Rozzářený konec léta

Užijte si ještě letní náladu a obklopte se krásnými věcmi. Inspirujte se přírodou, létem, svěžími chutěmi i barvami.

Suché květy ve skle

Přemýšlíte, jakou dekoraci si vytvořit z pěkných sušených květin? Uložte je do dekorativních lahviček, ampulí, zkumavek či sklenic, Ty pak neprodyšně uzavřete, například korkovou zátkou, aby se do nich neprášilo.

 

foto: Shutterstock

Dekorativní dóza za kačku

Jak proměnit obyčejnou skleničku v dekorativní dózu nebo dárkovou krabičku? Oblepte ji pěknou širší krajkou, může být i barevná. Pak ji převažte obyčejným přírodním provázkem a můžete si do ní uschovat drobnosti, například šperky, nebo ji použít jako originální dárkovou krabičku.

 

foto: Shutterstock

Osvěžující limonáda

Na sirup:

  • 500 g ostružin
  • 500 g malin
  • 500 ml vody
  • 1/2 citronu
  • 750 g cukru
  • pár lístků meduňky a máty

 

Ovoce propláchněte, rozmačkejte a propasírujte přes husté síto nebo řidší plátno. Štávu v hrnci smíchejte s vodou, cukrem a citronovou šťávou, zahřejte a nechte asi minutu povařit. Vzniklou pěnu seberte. Horký sirup přelijte do lahve, uzavřete, položte a nechte vychladnout.

Příprava domácí limonády: Do sklenice vložte led, podle chuti nalijeme 10 až 20 ml sirupu, vložte lístek máty, několik čerstvých malin nebo ostružin, zalijte vodou a promíchejte.

 

foto: Shutterstock

foto: Shutterstock


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Aranžmá s tulipány

Aranžmá s tulipány

Milujete tulipány? Vytvořte si z nich jarní dekoraci na stůl a užijte si jejich krásy do sytosti. Můžete je také krásně zkombinovat s pastelově růžovými karafiáty.

Celý článek

Jarní květinové dekorace

Jarní květinové dekorace

Nejkrásnější dekorací do bytu, na balkón či do zahrady jsou živé květy. Na jaře je všude k dostání spousta cibulovin a dalších květů. Jak si je doma zasadit, aby jejich krása vynikla?

Celý článek

Šibori – šitá batika

Šibori – šitá batika

Naučte se s námi klasickou techniku šibori a vytvořte si krásný batikovaný šátek s geometrickým vzorem. S naším návodem krok za krokem to hravě zvládnete.

Celý článek

Přečtěte si

Dřevěné schodiště

Dřevěné schodiště

www.chatar-chalupar.cz

Dřevo je pro konstrukci schodů materiálem veskrze tradičním, který má i v současnosti stále co nabídnout. Velké oblibě se těší především v chalupách, venkovských domech a dřevostavbách.