Foto: Freepik

Pytlované uhlí zaručí pohodlné topení

Pytlované uhlí je vhodné pro všechny, kteří si váží pohodlí a komfortu. Jakmile poznáte výhody dovozu až před vaše obydlí, už nebudete chtít to obyčejné sypané. Zajímá vás více o baleném uhlí? Přečtěte si v článku.

Proč vybrat pytlovaného uhlí?

Tou nejpohodlnější formou nákupu pevného paliva je pytlované uhlí uložené na paletě. V tomto případě jde o zcela bezprašný způsob a ve srovnání s dovozem sypané suroviny odpadá nutnost úklidu. Plastový pytel vám umožní jednodušší přenesení do čistého skladu, uhlí si donesete až přímo ke kamnům. Oceníte to obzvlášť u baleného černého uhlí, protože se zbavíte silně špinícího prachu.

Ve kterých kotlích a kamnech ho využijete?

Klíčovými vlastnostmi pro výběr a využití fosilní horniny jsou tepelná odolnost i mechanická stálost topeniště. Běžně se v domácnostech používá buď automat se samostatným podavačem nebo krbová a klasická kamna či kotel s roštem s manuálním přikládáním. Převoz v zimě a střídání teplot může zapříčinit kondenzaci vody v pytli, proto si jej předem doneste k topeništi a otevřete pro vyschnutí. A můžete topit se vší spokojeností.

Jakou velikost baleného uhlí vyberete?

Fosilní palivo si můžete pořídit v několika různých velikostech. Nejmenší kousky do 2,5 cm spaluje automatický kotel. Je to speciálně pojmenované hnědé pytlované uhlí ořech 2, černá surovina nese jméno hrášek. Klasická a krbová kamna či kotle potřebují frakci nazývanou ořech 1 s velikostí v rozsahu 2,5 až 4 cm. Pro zatápění v klasických kamnech a roštových kotlích využijete největší kostku s rozměry od 4 do 9 cm.

Pytlované uhlí ze zdrojů České republiky

Pro běžné spotřebitele je k dostání mostecké nebo ledvické hnědé uhlí v pytlích dovezené z velkolomů v podhůří Krušných hor. Jedná se o kvalitní surovinu s nízkým obsahem síry. Z okolí Karviné se po České republice rozváží pytlované černé uhlí z hlubinných dolů. Fárací činnost se pomalu utlumuje, proto se fosilní palivo dováží z nedalekého Polska.

Potřebujete pytlované uhlí?

Chcete zažít komfort při zatápění a skladování? Zkuste si zakoupit pytlované uhlí z nabídky e-shopu Optimtop.cz. Tam naleznete bohatý výběr hnědého i černého uhlí ve všech dostupných frakcích. Pokud potřebujete radu ještě před samotným výběrem, na infolince vám rádi pomohou. Doprava je po celé České republice zdarma.

Text: Kateřina Špunda
Foto: Freepik


Další články

3 tipy pro DIY venkovní posezení

3 tipy pro DIY venkovní posezení

Venkovní sezóna je v plném proudu a nabízí možnost posezení na zahradě či terase. Nemusíte ale utratit spoustu peněz za nový zahradní nábytek. Připravili jsme pro vás tipy, jak si ho levně a svépomocí vyrobit nebo zrenovovat a dopřát si příjemné chvíle relaxace.

Celý článek

7+2 tipů, jak si vybavit a zařídit kuchyň

7+2 tipů, jak si vybavit a zařídit kuchyň

Každý velký projekt začíná především plánováním a u kuchyně tomu není jinak. Předtím, než se pustíte do výběru barev a spotřebičů, je důležité si určit rozpočet a také si promyslet, v jakém stylu budete kuchyň zařizovat. Důkladné promyšlení vám pak usnadní rozhodování v dalších fázích. Celý článek

7 tipů na rekonstrukci bytu

7 tipů na rekonstrukci bytu

Čeká vás nevyhnutelná rekonstrukce nebo zkrátka plánujete koupi něčeho nového, co pozvedne hodnotu nemovitosti a zároveň také estetickou stránku? Poradíme vám, jak noční můru proměnit v procházku růžovou zahradou a jak se vyhnout drobnému prachu, komplikacím s financováním či jakými úkony ušetříte finance za energie. Celý článek