Přímořský styl

Nedokážete přestat myslet na dovolenou u moře? Vytvořte si přímořskou atmosféru doma. Stačí vyladit barvy do světlých tónů písečné pláže a doplnit je drobnostmi s mořskou tématikou.

Rámeček s kamínky

Drobné kamínky mohou sloužit k proměně fotorámečku. K jejich nalepení poslouží i obyčejné univerzální PVA lepidlo. Umístěte si do něj třeba fotku z dovolené.

 

Vodní vlnky

foto Shutterstock

Baví vás drhání? Udělejte si dekorativní závěs připomínající hravé vlny na mořské hladině. Bílou přízi doplňte provázky v bleděmodrých odstínech. Inspirujte se naším obrázkem a dejte prostor své fantazii.

Drhaná pírka

foto Shutterstock

Jako peříčka vodních ptáků vypadají drhaná pírka z příze na macramé. Jednoduché návody, jak je vytvořit, najdete snadno na internetu. Zvládnou je i úplní začátečníci. Ozdobte si s nimi třeba lapač snů nebo si je zavěste jen tak na zeď či do okna.

Opletený demižon

foto Shutterstock

Provázky si můžete vyzdobit i lahve a demižony. Stačí vám k tomu znalost jednoho základního uzlu a trocha prostorové představivosti. Návody jsou k nalezení na internetu a nejsou vůbec složité.

Plechovka s mušlemi

foto Shutterstock

Nasbírané mušle můžete využít například k vyzdobení obyčejné plechovky. S trochou bílé barvy, lepidla a fantazie ji proměníte k nepoznání. Zasaďte si do ní třeba sukulenty.

 

Zdobená váza

foto Shutterstock

Drhaná ozdoba promění obyčejnou sklenici od zavařeniny v originální vázu. Vložte si do ní například sušené květiny nebo trávy, a dojem bude dokonalý.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Náušnice z korálků

Náušnice z korálků

V dnešním dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se seznámíte s tvorbou šperků z korálků metodou takzvaného ketlování. Zkuste si s námi vyrobit originální náušnice.

Celý článek

Tmavomodré mlsání

Tmavomodré mlsání

Pochutnáte si rádi na ovocných moučnících? Můžete si je dopřát k obědu, ke svačince nebo je nabídnout hostům ke kávě. Co takhle šťavnatý borůvkový koláč, lehké taštičky nebo nadýchané muffiny?

Celý článek

Působivé hortenzie

Působivé hortenzie

Jejich květy jsou v zahradě nepřehlédnutelné, navíc vypadají krásně ve váze i v nejrůznějších květinových dekoracích včetně věnců. A tak není divu, že hortenzie patří k nejoblíbenějším okrasným rostlinám. Jak je správně pěstovat a z jakých druhů vybírat?

Celý článek

Péče o chrup psů a koček

Péče o chrup psů a koček

Představa psa s kartáčkem na zuby je sice úsměvná, přesto šlo donedávna spolu s okusováním tvrdých předmětů o jediný způsob čištění zvířecího chrupu v domácím prostředí. Nyní s péčí o chrup účinně pomáhají přípravky podávané v krmivu.

Celý článek

Přečtěte si

Domek z chalupy po prababičce

Domek z chalupy po prababičce

www.chatar-chalupar.cz

Milan se rozhodl pro rekonstrukci chalupy po prababičce svépomocí. Ač její větší i menší opravy trvaly řadu let, nikdy svého rozhodnutí nelitoval. Vždy při něm stála jeho Iveta a zkušenosti z opravy domku se zúročily.

Drátěná paráda

Drátěná paráda

www.chatar-chalupar.cz

Právě prošla vašima rukama nepotřebná klec. Co s ní? Zavěste ji do zahrady nebo do ní naaranžujte kytky a dejte ji na parapet. Vyrábějí se čistě ozdobné klece, které nemají dvířka pro ptáčky, ale celý vrchní díl je odklápěcí. V nich můžete pěstovat rostliny v květináči nebo sem postavit svíčky; jejich zapalování půjde snadno.