foto Shutterstock

Přímořský styl

Nedokážete přestat myslet na dovolenou u moře? Vytvořte si přímořskou atmosféru doma. Stačí vyladit barvy do světlých tónů písečné pláže a doplnit je drobnostmi s mořskou tématikou.

Rámeček s kamínky

Drobné kamínky mohou sloužit k proměně fotorámečku. K jejich nalepení poslouží i obyčejné univerzální PVA lepidlo. Umístěte si do něj třeba fotku z dovolené.

 

Vodní vlnky

foto Shutterstock

Baví vás drhání? Udělejte si dekorativní závěs připomínající hravé vlny na mořské hladině. Bílou přízi doplňte provázky v bleděmodrých odstínech. Inspirujte se naším obrázkem a dejte prostor své fantazii.

Drhaná pírka

foto Shutterstock

Jako peříčka vodních ptáků vypadají drhaná pírka z příze na macramé. Jednoduché návody, jak je vytvořit, najdete snadno na internetu. Zvládnou je i úplní začátečníci. Ozdobte si s nimi třeba lapač snů nebo si je zavěste jen tak na zeď či do okna.

Opletený demižon

foto Shutterstock

Provázky si můžete vyzdobit i lahve a demižony. Stačí vám k tomu znalost jednoho základního uzlu a trocha prostorové představivosti. Návody jsou k nalezení na internetu a nejsou vůbec složité.

Plechovka s mušlemi

foto Shutterstock

Nasbírané mušle můžete využít například k vyzdobení obyčejné plechovky. S trochou bílé barvy, lepidla a fantazie ji proměníte k nepoznání. Zasaďte si do ní třeba sukulenty.

 

Zdobená váza

foto Shutterstock

Drhaná ozdoba promění obyčejnou sklenici od zavařeniny v originální vázu. Vložte si do ní například sušené květiny nebo trávy, a dojem bude dokonalý.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Pestré kouzlo jara

Pestré kouzlo jara

Svěží jarní květy vnesou barvy, vůně a optimismus snad do každého interiéru. Obzvlášť, když si z nich vytvoříte vlastní osobitou dekoraci. Inspirujte se našimi tipy.

Celý článek

Domek z chalupy po prababičce

Domek z chalupy po prababičce

Milan se rozhodl pro rekonstrukci chalupy po prababičce svépomocí. Ač její větší i menší opravy trvaly řadu let, nikdy svého rozhodnutí nelitoval. Vždy při něm stála jeho Iveta a zkušenosti z opravy domku se zúročily.

Celý článek

Šátek se vzorem kapradí

Šátek se vzorem kapradí

Baví vás vytváření barevných vzorů na textil? Přizvěte si tentokrát na pomoc sluneční paprsky a přírodniny, a vytvořte tak podle našeho návodu unikátní vzory. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek