Foto: Shutterstock

Originální přání nejen ke Dni matek

Příležitostí, při kterých můžete projevit své city blízkým lidem, není nikdy dost. Nezapomeňte proto na Den matek a připomeňte své mamince, jak ji máte rádi. Třeba vlastnoručně vyrobeným přáníčkem.

Budete potřebovat:

  • bílou čtvrtku
  • světlemodrý a červený papír
  • červenobílý provázek
  • nůžky
  • ozdobné nůžky
  • žlutou plstěnou kuličku nebo větší korálek
  • lepidlo

Postup:

 

Foto: Shutterstock

Bílou papírovou čtvrtku přeložte napůl, vytvoříte tak základ přáníčka. Ze světlemodrého papíru ustřihněte obdélník asi o 2 cm užší a kratší, než je rozměr přání. Okraje obdélníku můžete upravit ozdobnými nůžkami nebo na nich vystřihněte vlnovku. Přilepte obdélník na titulní stranu přáníčka.

 

Foto: Shutterstock

Ustřihněte si kus červenobílého provázku. Na jednom konci udělejte uzlík, aby se netřepil. Položte ho na přání jako stonek budoucí květiny, udělejte na něm smyčku a provázek přilepte. Z červeného papíru vystřihněte pět srdíček, které budou tvořit okvětní plátky. První plátek umístěte tak, aby zakryl horní konec provázku.

 

Foto: Shutterstock

Rozložte na přání i zbylá srdíčka tak, aby vytvořila symetrický květ, a přilepte je.

 

Foto: Shutterstock

Z bílého papíru vystřihněte lístek a nalepte ho ke květině. Nakonec do středu květu vlepte žlutou plstěnou kuličku nebo větší korálek. Pak už jen zbývá napsat do přáníčka milý vzkaz.


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Zvířátka z papírových ruliček

Zvířátka z papírových ruliček

Ruličky od toaletního papíru patří k věcem, které má doma každý. Můžete je jednoduše vyhodit do tříděného odpadu, ale mnohem zábavnější bude přetvořit je do podoby roztomilých zvířat.

Celý článek

Barevný ptáček z plsti

Barevný ptáček z plsti

Plsť je příjemný materiál pro ruční tvoření. Netřepí se, snadno se prošívá a k dostání je v rozmanitých barvách. Vytvořte si z ní s dětmi třeba milou jarní dekoraci v podobě ptáčka.

Celý článek

Srdce s květinovým obrázkem

Srdce s květinovým obrázkem

Můžete je věnovat jako milou pozornost, například ke dni matek. Jejich výroba je velice jednoduchá a zvládnou ji i děti. Využijete při tom ubrouskovou techniku neboli decoupage.

Celý článek