Pohovky

Už samo slovo napovídá... Těšíme se domů nejen na svoji postel, ale také na svoji pohovku, gaučík, kanape, sofátko a podobně.

Pohovka by rozhodně neměla být hlavní dominantou místnosti, kolem které byste se úzkými uličkami, jež vám zbyly, plížili k televizi, ke komodě, k barové skříňce pro něco dobrého či pro knihu do knihovny. I proto už několik let hledají a vyvíjejí výrobci a designéři moduly, z nichž se potom skládají různě velká a hodně přizpůsobivá sezení, aby vyhovovala každému rozměru bytu i počtu jeho obyvatel.

Elixír (Calia Italia)

Modul je, když…

Jednotlivé díly dokáží sloužit i samostatně, nebo jde o stavebnicový materiál, kde velikost díla odvisí od toho, kolik stavebních kamenů, v tomto případě modulů, použijeme. Nemusí být všechny stejné, různé tvary umožní sestavit sezení do oblouku, do rohové formy, jiné malé moduly tvoří předěly, mohou v sobě mít zabudované zásuvky pro lampy a podobně. Pokud máte raději kompaktní pohovku, doplňte ji menším stolkem a křesly nebo čalouněnými židlemi. Vítané jsou i všechny velikosti a tvary taburetů, na kterých se dá také posedět, a které například teenageři využijí trochu jinak – jako zádovou opěrku, protože nejlépe se přece sedí přímo na zemi. Pohovka by rozhodně neměla být hlavní dominantou místnosti, kolem které byste se úzkými uličkami, jež vám zbyly, plížili k televizi, ke komodě, k barové skříňce pro něco dobrého či pro knihu do knihovny. I proto už několik let hledají a vyvíjejí výrobci a designéři moduly, z nichž se potom skládají různě velká a hodně přizpůsobivá sezení, aby vyhovovala každému rozměru bytu i počtu jeho obyvatel.

Chcete si přečíst celý článek?

Předplatné E-předplatné Koupit časopis

Přečtěte si

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Drhání neboli macramé

Drhání neboli macramé

V tomto dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se naučíte hned několik uzlů používaných při výrobě dekorací a doplňků technikou macramé. Můžete je pak uplatnit při výrobě ozdobného závěsu.

Celý článek

Dana Soukupová: K drátenictví potřebuji vnitřní klid

Dana Soukupová: K drátenictví potřebuji vnitřní klid

Před více než deseti lety se Dana Soukupová vyučila u mistra dráteníka. Dnes v její dílně v Ostromeči na Domažlicku vznikají nejen repliky starých výrobků, ale i autorská díla. Na zakázku tvoří snad nejraději a nepřestává ji těšit, že je o její práci zájem. Její výrobky si díky své jedinečnosti našly kupce nejen v mnoha evropských zemích, ale i v Americe, Číně, Japonsku nebo Rusku.

Celý článek

Nástěnné herbarium

Nástěnné herbarium

Ozdobte si zdi v bytě vlastnoručně vyrobenými obrázky z vylisovaných či nasušených rostlin.

Celý článek