Podzimní věneček

Podzim je ve znamení barevného kouzlení matky přírody. Zkuste si vyrobit věneček, který vám umocní správnou atmosféru, a navíc neopadá.

Budete potřebovat:

  • Polystyrenový věneček
  • širokou bavlněnou stuhu s potiskem
  • dekorační materiál (umělé rostliny, ptáčka, jutové nebo textilní květy apod.)
  • různé stuhy na dozdobení
  • špendlíky
  • nůžky
  • štípací kleště (nejsou nutné)
  • tavnou pistoli

Postup:


Polystyrenový základ věnce oviňte širokou stuhou. Začátek stuhy přišpendlete k věnci, aby držela na místě. Po ovinutí přebývající konec ustřihněte a také jej přišpendlete dospodu věnce.

 


Nejlépe kleštěmi si zkraťte jednotlivé stonky rostlin na potřebnou délku. Postupně je přilepte k omotanému věnci tavnou pistolí. Postupujte od středu na obě strany stejně (jako my), nebo si sami určete, jak budou rostliny na věnci vypadat.

 


Do středu mezi konce stonků uvažte nebo opět přilepte mašle z přírodních stužek, zamaskujete tím nevzhledné konce rostlin.

 


Nyní už jen zbývá celou dekoraci finálně dozdobit jutovými květy, které můžete přilepit nebo přišpendlit (přišpendlené ozdoby můžete časem měnit podle nálady, přilepené nikoliv).
K doladění podzimní barevnosti celé dekorace ještě přidejte malého ptáčka z peří, dekoraci bobulek, podzimního listí apod. Nás nadchnul ptáček, protože jde jednoduše přicvaknout klipsem. Bobulky mají drátky, které se dají do věnečku zapíchnout.

 


Realizace, text a foto: Stoklasa

Další články

Originální květinový stojan

Originální květinový stojan

Vejde se na balkon či terasu, ale může dělat parádu i na zápraží či v zahradě. Navíc na něj zužitkujete i staré nepoužívané štafle. Květinový stojan si snadno vyrobíte, přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek