Podzimní věneček

Podzim je ve znamení barevného kouzlení matky přírody. Zkuste si vyrobit věneček, který vám umocní správnou atmosféru, a navíc neopadá.

Budete potřebovat:

  • Polystyrenový věneček
  • širokou bavlněnou stuhu s potiskem
  • dekorační materiál (umělé rostliny, ptáčka, jutové nebo textilní květy apod.)
  • různé stuhy na dozdobení
  • špendlíky
  • nůžky
  • štípací kleště (nejsou nutné)
  • tavnou pistoli

Postup:


Polystyrenový základ věnce oviňte širokou stuhou. Začátek stuhy přišpendlete k věnci, aby držela na místě. Po ovinutí přebývající konec ustřihněte a také jej přišpendlete dospodu věnce.

 


Nejlépe kleštěmi si zkraťte jednotlivé stonky rostlin na potřebnou délku. Postupně je přilepte k omotanému věnci tavnou pistolí. Postupujte od středu na obě strany stejně (jako my), nebo si sami určete, jak budou rostliny na věnci vypadat.

 


Do středu mezi konce stonků uvažte nebo opět přilepte mašle z přírodních stužek, zamaskujete tím nevzhledné konce rostlin.

 


Nyní už jen zbývá celou dekoraci finálně dozdobit jutovými květy, které můžete přilepit nebo přišpendlit (přišpendlené ozdoby můžete časem měnit podle nálady, přilepené nikoliv).
K doladění podzimní barevnosti celé dekorace ještě přidejte malého ptáčka z peří, dekoraci bobulek, podzimního listí apod. Nás nadchnul ptáček, protože jde jednoduše přicvaknout klipsem. Bobulky mají drátky, které se dají do věnečku zapíchnout.

 


Realizace, text a foto: Stoklasa

Další články

Ušijte si pizzu!

Ušijte si pizzu!

Máte doma malé kuchaře či kuchařinky? Vytvořte si spolu s nimi pokrmy, které se nezkazí a zůstanou stále čerstvé a k nakousnutí. Co třeba pravou domácí pizzu? Pusťte se do toho s námi.

Celý článek

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Drhání neboli macramé

Drhání neboli macramé

V tomto dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se naučíte hned několik uzlů používaných při výrobě dekorací a doplňků technikou macramé. Můžete je pak uplatnit při výrobě ozdobného závěsu.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.