Pes a kočka v jedné domácnosti?

Mít doma kočku i psa nemusí být jen souboj, útěky, prskání, vrčení, štěkání… Naopak, mohou se z nich stát i kamarádi, kteří na sebe nedají dopustit. Nejlepší je začít se sbližováním, dokud jsou zvířata ještě mladá. U staršího psa či kočky by soužití s novým zvířátkem mohlo být komplikovanější. Především u kočky, která si více hlídá své teritorium.


Nejlepší je pořídit si štěňátko a koťátko naráz. Mohou si spolu hrát a zvyknout si na sebe. Dobrou variantou je vzít si koťátko k již dospělému psu. U dospělých koček a štěňat musíte být více na pozoru. S příchodem nového zvířecího člena se mohou urazit, žárlit a začít dělat nepříjemnosti. Nedoporučuje se pořizovat si proto nová zvířata, pokud máte kočku seniorku.

Důležitým okamžikem je první setkání zvířátek. Pokud nesete domů ke svému psovi kočičku, je důležité ji držet v ruce. Pohladit psa a pak zároveň i kočičku. Psa hlídejte, aby po kočce nevystartoval. Nedávejte ho na vodítko, mohl by cítit to, že se bojíte a kočku si spojovat s negativními pocity.
Pokud pořizujete ke kočce pejska, měl by kočku držet v náručí majitel a „nový“ pejsek měl být na nižším místě. Je důležité, aby byla kočka při prvním setkání držena ve vyšší pozici. V hierarchii jejich smečky si kočka vždy „vybojuje“ vyšší pozici. Psi velmi často po chvilce kočku přijmou jako tu nadřazenou a nedráždí ji. Kočičce také proto dejte pelíšek na vyvýšené místo. Bude se tak cítit lépe. Buďte pozitivní a snažte se mít veselý výraz hlasu.


Další články

Návrat do Krkonoš

Návrat do Krkonoš

Dřevěné chalupě se třemi štíty to na kopci nad obcí sluší. Medově září v zeleni trávníku, kde si starší i mladé stromy a remízek z keříků exkluzivně užívají prostoru. Přístup sem není snadný, cesta vzhůru je prudká, a tak pro nás paní Hana přijela dolů na malé parkoviště autem s pohonem všech kol.

Celý článek

Bydlet jako na severu

Bydlet jako na severu

Základem skandinávského stylu bydlení jsou světlá výmalba, dřevěný nábytek, doplňky inspirované přírodou, hřejivé textilie a především funkčnost, jednoduchost a vzdušnost.

Celý článek

Zdobená lahev

Zdobená lahev

Zpříjemněte si dlouhé zimní večery rukodělnou činností a vytvořte si doplňky, které zútulní váš domov. Využijte při tom osvědčenou kombinaci juty a krajky.

Celý článek

Přečtěte si

Loukykvět

Loukykvět

www.chatar-chalupar.cz

V pouhých dvaceti letech se Karol pustila do riskantního projektu. Dnes, o pět roků později, sklízí spolu se svým manželem velké úspěchy. Farma Loukykvět je vyhledávanou oázou milovníků tradičních druhů květin.

Potomci hrázděných domů

Potomci hrázděných domů

www.peknebydleni.cz

Typový rodinný dům OKAL se vyznačuje střídmým architektonickým stylem s prosklenou fasádou a sedlovou střechou s malým sklonem. Tento dům si dokážete snadno představit jak v samotném centru města, tak zasazený do zelených ploch na jeho okraji.