Foto: Shutterstock

Nejnovější trendy v designu a technologii chytrých hodinek

Ačkoli jsou minimalistické hodinky s klasickým ciferníkem a jednoduchým barevným laděním stále oblíbené více než 50 % lidí, jež si v poslední době hodinky zakoupili nebo jejich koupi plánují volí především chytré hodinky. Stejně jako u dalších smart zařízení pak platí, že si je uživatelé vybírají nejen podle vzhledu, ale především dle nabízených funkcí a předpokládané životnosti.

Ekologie a životnost se staví do popředí stále více

Výrobky recyklovatelné nebo z udržitelných materiálů jsou stále oblíbenější, u techniky pak zajímá lidi předpokládaná životnost, ale i typ pohonu. Stále oblíbenější jsou tak chytré hodinky, jež využívají solární nebo kinetický pohon a klasickou baterii k svému provozu používají pouze minimálně. V souladu s požadavky na udržitelnost se pak do popředí dostávají hodinky, jež jsou známé svou kvalitou a životností včetně luxusních modelů.

Řada výrobců chytrých hodinek tak v posledním roce značně rozšířila nabídku modelů se solárním dobíjením, díky čemuž hodinky nevyžadují ani při využívání širokého portfolia funkcí časté nabíjení.

Mainstreamové uživatele zajímá především design a displej

V případě předních výrobců jako je třeba Apple však uživatelé hojně odpouštějí nedostatky v podobě nízké kapacity baterie a potřebného každodenního nabíjení. Místo toho hledají prestiž a skvělé uživatelské parametry, včetně kvality zobrazení displeje.

Do popředí se tak dostávají hodinky s displeji založenými na technologii OLED případně pak AMOLED, které nabízejí skvělé kontrastní rozlišení a jasné barvy. Navíc jsou tyto hodinky oproti klasickým LCD modelům velmi tenké a mají i úspornější provoz, a to i v případě využívání funkce allways on. Postupně jsou tak vytlačovány modely s levnějšími LCD a transreflektivními displeji, a to i přes lepší čitelnost displeje.

Vysoké oblibě se pak často těší chytré hodinky v limitovaných edicích od různých módních návrhářů, které se svým vzhledem skvěle hodí nejen do přírody, ale i na společenské události. Když to v roce vyzkoušel Huawei s modelem Watch GT 3, našly si tyto hodinky řadu fanoušků a uživatelů.

Zejména sportovcům dělají radost stále dokonalejší aplikace pro sledování zdravotního stavu a kondice

Ačkoli už dnes patří mezi zcela běžné standardy sledování zdraví uživatele, chytré hodinky všech značek se mají stále kam posouvat. Aktuálním trendem je tak stále více dostupných tréninkových plánů, zvětšování paměti chytrých hodinek, ale i rozvoj kolekcí zaměřených na určitou skupinu uživatelů. Kromě univerzálních kolekcí a sportovních hodinek se tak můžete setkat s hodinkami uzpůsobenými pro golfisty, běžce, cyklisty, plavce ale třeba i rybáře. Samozřejmostí jsou pak vysoce odolné robustní modely vhodné pro milovníky outdooru a extrémních sportů včetně vyznavačů wingsuitu.

V oblasti sledování zdravotního stavu a kondice pak dochází k výraznému zpřesnění ukazatelů jako je okysličení organismu, tepová frekvence, ale i detekce nehod a kontaktování krizových kontaktů. Právě detekce nehod se v poslední době stává předmětem mnoha diskusí ohledně přetěžování krizových linek s planými poplachy a je tak skutečně potřebné tuto funkci posunout vpřed.

 

Zdroj obrázku: Friends Stock / Shutterstock.com


Další články

3 tipy pro DIY venkovní posezení

3 tipy pro DIY venkovní posezení

Venkovní sezóna je v plném proudu a nabízí možnost posezení na zahradě či terase. Nemusíte ale utratit spoustu peněz za nový zahradní nábytek. Připravili jsme pro vás tipy, jak si ho levně a svépomocí vyrobit nebo zrenovovat a dopřát si příjemné chvíle relaxace.

Celý článek

7+2 tipů, jak si vybavit a zařídit kuchyň

7+2 tipů, jak si vybavit a zařídit kuchyň

Každý velký projekt začíná především plánováním a u kuchyně tomu není jinak. Předtím, než se pustíte do výběru barev a spotřebičů, je důležité si určit rozpočet a také si promyslet, v jakém stylu budete kuchyň zařizovat. Důkladné promyšlení vám pak usnadní rozhodování v dalších fázích. Celý článek

7 tipů na rekonstrukci bytu

7 tipů na rekonstrukci bytu

Čeká vás nevyhnutelná rekonstrukce nebo zkrátka plánujete koupi něčeho nového, co pozvedne hodnotu nemovitosti a zároveň také estetickou stránku? Poradíme vám, jak noční můru proměnit v procházku růžovou zahradou a jak se vyhnout drobnému prachu, komplikacím s financováním či jakými úkony ušetříte finance za energie. Celý článek