Foto: Shutterstock

Náušnice za pár kaček

Polymerové hmoty jsou ideální pro výrobu šperků. Práce s nimi je snadná, čistá a zábavná. Prodávají se v nepřeberném množství barev, takže si můžete vytvořit osobitý šperk ke každému oblečení.

Malá rada na začátek:

Začátečníkům doporučujeme použít pro výrobu šperků různá vykrajovátka a formy pro vytlačování. Dosáhnete tak dokonalých tvarů. Snadno, rychle a především jednoduše.

Budete potřebovat:

  • polymerové hmoty (např. Fimo, Premo, Cernit apod.)
  • hladkou pracovní podložku
  • váleček
  • ostrý nožík
  • jehlu nebo párátko
  • vykrajovátka a tvořítka
  • vytlačovací formičky
  • náušnicové bižuterní komponenty
  • kleště

Postup:

Foto: Shutterstock

Nejprve si zvolte barvy, ze kterých budete chtít náušnice vytvářet. Můžete si je vyladit například ke kousku oblíbeného oblečení. Válečkem pak hmotu rozválejte na tenké plátky.

 

Foto: Shutterstock

Nyní můžete ze hmoty vykrajovat různé tvary a vytvořit si tak jednotlivé komponenty pro sestavení náušnic. Ideální je použít malá vykrajovátka, díky kterým budete mít všechny komponenty stejně velké a precizně vykrojené. Snadno dostupné jsou i rozmanité formičky na vytlačování – například květů, lístečků a dalších tvarů. Tvary a plátky hmoty můžete na sebe různě vrstvit a kombinovat. Nezapomeňte do komponentů udělat dírku na náušnicový háček nebo spojovací dílky.

 

Foto: Shutterstock

Když jste s jednotlivými komponenty spokojení, vytvrďte je podle návodu na obalu hmoty. Obvykle stačí je vložit na předepsanou dobu do vyhřáté trouby. Vytvrzené komponenty pak pospojujte s kovovými či jinými prvky podle svého záměru.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Romantický věneček z travin

Romantický věneček z travin

Luční trávy mívají krásná květenství, která se hodí na sušení a výrobu něžných květinových aranžmá. Udělejte si z nich třeba věneček zdobený barevnými květy limonek.

Celý článek

Veselá muchomůrka z plsti

Veselá muchomůrka z plsti

Plsť je příjemný materiál, ze kterého se dobře a rychle tvoří. Skvěle se hodí na výrobu měkkých hraček nebo drobných přívěsků. Podívejte se, jak si snadno ušijete veselou muchomůrku.

Celý článek

Dýně ze starých svetrů

Dýně ze starých svetrů

Podívejte se, jak snadno můžete proměnit obnošené kousky textilu v novou okouzlující dekoraci, která zútulní váš interiér. Krásné textilní dýně mohou být i milým dárkem pro vaše blízké.

Celý článek