Naučte se žít úsporně a zacházejte s elektřinou šetrně

Trápí vás výše vašich měsíčních záloh na elektřinu a vaše měsíční spotřeba je mnohem vyšší, než byste si přáli? Podnikněte několik kroků k tomu, aby elektřina nebyla vaší noční můrou, ale naopak tou nejlepší přítelkyní. Jak na to?

Je-li to nutné, přejděte ke konkurenci

Cena elektřiny je v posledních měsících často skloňovaným pojmem. O energetické krizi čteme v novinách, ale také se o ni dozvídáme z televizních zpráv. Vy, jako koncoví spotřebitelé, máte několik možností, jak cenu elektřiny snížit na minimum. Prvním krokem je pečlivé nastudování obchodních podmínek a ceníků ostatních distributorů. Pokud totiž můžete za stejnou elektřinu platit u konkurence mnohem méně, s přechodem rozhodně neváhejte. Například ČEZ elektřina je zárukou kvality, spolehlivosti i příznivé ceny.

Chovejte se úsporně a přestaňte zbytečně plýtvat

Ovšem ani nižší platby za elektřinu by vám neměly dovolit usnout na vavřínech. Zamyslete se nad tím, jak elektřinu využíváte a v jakých případech s ní zbytečně plýtváte. I malé změny v chování mohou vést k ohromným úsporám. Pro začátek si hlídejte, že myčku i pračku zapínáte pouze v případech, kdy jsou opravdu naplněné. Tím snížíte spotřebu elektřiny i vody.

Posviťte si na to, ale rozumně

Velikou úsporu elektřiny vám poskytnou i LED žárovky. Ovšem myslete na to, že svítit byste měli v místnostech pouze tehdy, když v nich skutečně pobýváte. Neefektivní svícení v celém domě vám totiž výdaje za elektřinu povážlivě navýší, a v takovém případě vám ani využívání LED žárovek nepřinese kýženou úsporu.

Kombinací několika faktorů, konkrétně výběrem vhodného distributora elektřiny a svým úsporným chováním a zacházením s ní, můžete své výdaje za elektřinu výrazným způsobem snížit a cena elektřiny tak již nebude vaší noční můrou, ale poměrně malou položkou v porovnání s vašimi ostatními výdaji.

Zdroj obrázku: LookerStudio / Shutterstock.com


Další články

3 tipy pro DIY venkovní posezení

3 tipy pro DIY venkovní posezení

Venkovní sezóna je v plném proudu a nabízí možnost posezení na zahradě či terase. Nemusíte ale utratit spoustu peněz za nový zahradní nábytek. Připravili jsme pro vás tipy, jak si ho levně a svépomocí vyrobit nebo zrenovovat a dopřát si příjemné chvíle relaxace.

Celý článek

7+2 tipů, jak si vybavit a zařídit kuchyň

7+2 tipů, jak si vybavit a zařídit kuchyň

Každý velký projekt začíná především plánováním a u kuchyně tomu není jinak. Předtím, než se pustíte do výběru barev a spotřebičů, je důležité si určit rozpočet a také si promyslet, v jakém stylu budete kuchyň zařizovat. Důkladné promyšlení vám pak usnadní rozhodování v dalších fázích. Celý článek

7 tipů na rekonstrukci bytu

7 tipů na rekonstrukci bytu

Čeká vás nevyhnutelná rekonstrukce nebo zkrátka plánujete koupi něčeho nového, co pozvedne hodnotu nemovitosti a zároveň také estetickou stránku? Poradíme vám, jak noční můru proměnit v procházku růžovou zahradou a jak se vyhnout drobnému prachu, komplikacím s financováním či jakými úkony ušetříte finance za energie. Celý článek