Nadějné předjaří

Nemůžete se dočkat jara? Jako první poslové blížícího se rozpuku se na našich zahrádkách objevují drobné květy sněženek. Užijte si jejich krásu a inspirujte se jimi pro své tvoření.

Vyšívaná brož

Budete potřebovat

  • kousek plátna
  • vyšívací bavlnky
  • karton
  • vyšívací jehlu
  • bavlněnou krajku
  • nůžky
  • univerzální lepidlo
  • brožový můstek

Vyrobte si drobný obrázek sněženky a použijte ho například k výrobě jednoduché textilní brože. Podle předlohy, kterou si na látku snadno přenesete pomocí kopírovacího papíru, sněženku vyšijte barevnými bavlnkami plným a stonkovým stehem. Jako základ brože použijte kolečko vystřižené z pevnějšího kartonu. Látku s vyšitou sněženkou obstřihněte do kolečka asi o 2 cm širšího průměru, než je kolečko z kartonu. Na zadní straně pak okraje látky pečlivě přilepte. Krajku z jedné strany prostehujte a rovněž přilepte k zadní straně brože tak, aby tvořila pěkný volánek. Zadní stranu pak začistěte přilepením kolečka z látky (předem mu zahněte okraje dovnitř, aby se netřepily. Pak už zbývá jen našít dozadu brožový můstek pro připínání.


Další články

Toalety nejen pro kočky

Toalety nejen pro kočky

Velkým plusem kočičích společníků je, že se snadno naučí chodit na toaletu a mohou tudíž zůstat celý den doma bez venčení. Ta stejně dobře poslouží i štěňatům a malým psíkům.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…