Myška z plsti

Baví vás ruční šití drobných dárků a hraček? Vytvořte si s námi filcovou myšku pro radost. Její velikost a barvu zvolte podle své fantazie. Do práce můžete zapojit i děti.

Budete potřebovat

  • barevnou plsť
  • papír
  • tužku
  • nůžky
  • jehlu a nit
  • duté vlákno
  • černou bavlnku

 

 

Postup

 

 

1 Podle šablon si na papír nakreslete části těla myšky: zadní díl (tvoří zároveň i čelo a čumák myšky), boční díl, bříško. Nezapomeňte si také nakreslit ouška, přední a zadní tlapky a ocásek. Jednotlivé díly z papíru vystřihněte a obkreslete na filc. Boční díl, ouška a tlapky budete potřebovat vždy 2x.

 

 

 

2 Nyní obkreslené části myšky z filcu vystřihněte. Na bříško použijte filc jiné barvy.

 

 

 

3 K zadnímu dílu přišijte oba boční díly těla myšky tak, aby delší strana zadního dílu byla nahoře a tvořila čumák. V dolní části ponechte otvor na plnění.

 

 

 

4 Vytvořené tělo myšky pěkně vycpěte dutým vláknem. Pak dokončete šití.

 

 

 

5 Nyní myšce našijte na přední část těla oválné bříško. Přišijte jí ouška a ocásek.

 

 

 

6 Nezapomeňte přišít zadní i přední tlapky.

 

 

 

7 Černou bavlnkou vyšijte myšce očka. Pak bavlnku několikrát obtočte kolem prstů a uprostřed ji svažte. Vzniklou mašličku přišijte myšce na špičku čumáku jako vousky.

 

 

 

8 Konce mašličky rozstřihněte a vousky pěkně nůžkami zarovnejte.

 

 

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Drhání neboli macramé

Drhání neboli macramé

V tomto dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se naučíte hned několik uzlů používaných při výrobě dekorací a doplňků technikou macramé. Můžete je pak uplatnit při výrobě ozdobného závěsu.

Celý článek

Dana Soukupová: K drátenictví potřebuji vnitřní klid

Dana Soukupová: K drátenictví potřebuji vnitřní klid

Před více než deseti lety se Dana Soukupová vyučila u mistra dráteníka. Dnes v její dílně v Ostromeči na Domažlicku vznikají nejen repliky starých výrobků, ale i autorská díla. Na zakázku tvoří snad nejraději a nepřestává ji těšit, že je o její práci zájem. Její výrobky si díky své jedinečnosti našly kupce nejen v mnoha evropských zemích, ale i v Americe, Číně, Japonsku nebo Rusku.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.