Myška z plsti

Baví vás ruční šití drobných dárků a hraček? Vytvořte si s námi filcovou myšku pro radost. Její velikost a barvu zvolte podle své fantazie. Do práce můžete zapojit i děti.

Budete potřebovat

  • barevnou plsť
  • papír
  • tužku
  • nůžky
  • jehlu a nit
  • duté vlákno
  • černou bavlnku

 

 

Postup

 

 

1 Podle šablon si na papír nakreslete části těla myšky: zadní díl (tvoří zároveň i čelo a čumák myšky), boční díl, bříško. Nezapomeňte si také nakreslit ouška, přední a zadní tlapky a ocásek. Jednotlivé díly z papíru vystřihněte a obkreslete na filc. Boční díl, ouška a tlapky budete potřebovat vždy 2x.

 

 

 

2 Nyní obkreslené části myšky z filcu vystřihněte. Na bříško použijte filc jiné barvy.

 

 

 

3 K zadnímu dílu přišijte oba boční díly těla myšky tak, aby delší strana zadního dílu byla nahoře a tvořila čumák. V dolní části ponechte otvor na plnění.

 

 

 

4 Vytvořené tělo myšky pěkně vycpěte dutým vláknem. Pak dokončete šití.

 

 

 

5 Nyní myšce našijte na přední část těla oválné bříško. Přišijte jí ouška a ocásek.

 

 

 

6 Nezapomeňte přišít zadní i přední tlapky.

 

 

 

7 Černou bavlnkou vyšijte myšce očka. Pak bavlnku několikrát obtočte kolem prstů a uprostřed ji svažte. Vzniklou mašličku přišijte myšce na špičku čumáku jako vousky.

 

 

 

8 Konce mašličky rozstřihněte a vousky pěkně nůžkami zarovnejte.

 

 

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Listové těsto na slano

Listové těsto na slano

Přemýšlíte, jakou dobrotu připravit pro posezení s přáteli či jako lehký předkrm? Vyzkoušejte naše recepty z listového těsta. Nejsou náročné na přípravu, a přitom jsou velice chutné.

Celý článek

Léto s bylinkami

Léto s bylinkami

Milujte bylinky? Dejte jim na zahradě větší prostor – získáte tak nejen bohatou sklizeň aromatických a léčivých rostlin, zároveň si také vytvoříte zákoutí plné vůně a pohody.

Celý článek

Mokré filcování

Mokré filcování

Filcování neboli plstění, je proces, během kterého vzniká z vlny pevná homogenní struktura. Vlněná vlákna se spojí a vytvoří materiál, který je tvarově stabilní a zároveň si ponechává vlastnosti vlny.

Celý článek

Přečtěte si

Okenní šambrány

Okenní šambrány

www.chatar-chalupar.cz

Okenní šambrány, orámování okenních otvorů, najdeme snad na každém domě – vyjma těch moderních. Jde o profilované a různě zdobené rámování, zpravidla štukové, někdy i jen malované.