foto: Shutterstock

Mini stromek v misce

Malý stromek v misce může sloužit jako náhrada klasického velkého stromku či jako doplňková dekorace. Upotřebíte na ni odříznuté větší větve z příliš hustého stromečku.

Budete potřebovat

  • větev jehličnanu
  • zahradnické nůžky
  • misku
  • šedou aranžovací hmotu
  • univerzální lepidlo nebo tavnou pistoli
  • kamínky nebo oblázky
  • zelený mech
  • menší vánoční ozdoby

 

postup

 

 

foto: Shutterstock

1 Do misky přilepte kus šedé aranžovací hmoty. Když lepidlo zaschne, vytvořte do středu hmoty otvor podle průměru větve, kterou chcete použít.

 

 

foto: Shutterstock

2 Podle potřeby odstraňte z kmínku větve přebytečné drobné větvičky. Na konec kmínku naneste lepidlo a větev zasuňte do připravené aranžovací hmoty v misce. Dbejte na to, aby větev stála pěkně rovně, podle potřeby jí vytvořte oporu, než lepidlo zaschne.

 

 

foto: Shutterstock

3 Kolem stromku rozmístěte kamínky a oblázky tak, aby zakryly aranžovací hmotu. Miska se tak navíc zatíží a stromek bude mít lepší stabilitu.

 

 

foto: Shutterstock

4 Nakonec povrch částečně zakryjte zeleným mechem. Nyní už zbývá jen stromeček ozdobit a dekorace je hotová.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Designové květináče s pruhy

Designové květináče s pruhy

Ze starších misek a květináčů si můžete vytvořit designové stojany na květiny a ozdobit si s nimi třeba stůl na terase či v zahradě. Je to snadné a rychle hotové. Postupujte podle našeho návodu.

Celý článek

Originální květinový stojan

Originální květinový stojan

Vejde se na balkon či terasu, ale může dělat parádu i na zápraží či v zahradě. Navíc na něj zužitkujete i staré nepoužívané štafle. Květinový stojan si snadno vyrobíte, přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek