foto: Shutterstock

Mini stromek v misce

Malý stromek v misce může sloužit jako náhrada klasického velkého stromku či jako doplňková dekorace. Upotřebíte na ni odříznuté větší větve z příliš hustého stromečku.

Budete potřebovat

  • větev jehličnanu
  • zahradnické nůžky
  • misku
  • šedou aranžovací hmotu
  • univerzální lepidlo nebo tavnou pistoli
  • kamínky nebo oblázky
  • zelený mech
  • menší vánoční ozdoby

 

postup

 

 

foto: Shutterstock

1 Do misky přilepte kus šedé aranžovací hmoty. Když lepidlo zaschne, vytvořte do středu hmoty otvor podle průměru větve, kterou chcete použít.

 

 

foto: Shutterstock

2 Podle potřeby odstraňte z kmínku větve přebytečné drobné větvičky. Na konec kmínku naneste lepidlo a větev zasuňte do připravené aranžovací hmoty v misce. Dbejte na to, aby větev stála pěkně rovně, podle potřeby jí vytvořte oporu, než lepidlo zaschne.

 

 

foto: Shutterstock

3 Kolem stromku rozmístěte kamínky a oblázky tak, aby zakryly aranžovací hmotu. Miska se tak navíc zatíží a stromek bude mít lepší stabilitu.

 

 

foto: Shutterstock

4 Nakonec povrch částečně zakryjte zeleným mechem. Nyní už zbývá jen stromeček ozdobit a dekorace je hotová.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Papírové misky na šperky

Papírové misky na šperky

Ze starých novin lze snadno vytvořit lehounké misky, které můžete využít jako praktickou dekoraci. Jak si je na závěr vyzdobíte, je čistě na vaší fantazii.

Celý článek

Nápady na DIY úložná řešení

Nápady na DIY úložná řešení

V každé domácnosti se potýkáme s výzvou, jak efektivně uskladnit naše věci. Máme pro vás inspiraci, jak vytvořit úložná řešení, která nejen udrží vaši domácnost v pořádku, ale navíc je pořídíte levně a chytře.

Celý článek

Vyrobte si přírodní vonnou svíčku

Vyrobte si přírodní vonnou svíčku

Při výběru vonných svíček byste měli být opatrní. Levné parafínové svíčky s umělými parfémy a barvivy mohou být zdraví nebezpečné. Vytvořte si s námi bezpečnou vonnou svíčku z čistě přírodních ingrediencí.

Celý článek