Majestátní maják

Vyrobte si spolu s dětmi krásný maják. Můžou si s ním pak vyzdobit pokojíček nebo zahradní chatičku. Díky LED svíčce jim bude maják opravdu za nocí svítit na cestu.

Budete potřebovat

  • vyšší papírovou tubu (např. od slaných chipsů Pringles)
  • bílý, červený a černý papír
  • transparentní (pauzovací) papír
  • bílý fix nebo bílou pastelku
  • nůžky
  • lepidlo na papír (např. lepicí strojek Kokuyo Dotliner pro přesné lepení)
  • sklenici se šroubovacím víčkem (např. od Nutelly)
  • párátko
  • čajovou svíčku LED

 

Postup:

 

 

1 Podle výšky a obvodu tuby si naměřte stejně široké 2 pruhy bílého a 3 pruhy červeného papíru. Papírovými pruhy střídavě oblepte celou tubu jako na obrázku.

 

 

 

2 Z černého papíru vystřihněte 4 obdélníky a polepte je bílými proužky jako na obrázku – to budou okna majáku. Z černého papíru pak ještě vystřihněte zaoblený obdélník jako dveře. Okna i dveře nalepte podle obrázku na tubu (nezapomeňte přitom, že víčko tuby bude tvořit spodek majáku).

 

 

 

3 Nyní si připravte červený papír a naměřte si z něj kolečko podle rozměru víčka od sklenice. Pastelkou nebo fixem nakreslete na kolečko vodorovné a svislé čáry tak, aby papír připomínal cihlovou zeď. To samé udělejte s pruhem červeného papíru širokým asi 3,5 cm. Ten nalepte na pruh transparentního papíru o šířce 8 cm a slepte z něj ruličku jako na obrázku.

 

 

 

4 „Cihlový“ papír nalepte do víčka. Doprostřed víčka položte ruličku z transparentního papíru a zespodu ji přilepte, aby se ti při manipulaci s majákem neposouvala. Vložte do ruličky svíčku a zašroubujte sklenici. Kdykoli pak budete chtít svůj maják rozsvítit, stačí vyšroubovat sklenici, vyndat svíčku a zapnout ji.

 

 

 

5 Potom z bílého papíru vystřihněte půlkruh, stoč ho do kužele a slepte (na vrcholu nechte dostatečně velkou dírku na protažení párátka). Z červeného papíru vystřihněte širší proužek, přeložte ho a na nepřeložené hraně zastřihněte do tvaru trojúhelníku – vznikne vlaječka. Nalepte ji na párátko a to zasuňte do papírového kužele. Stříšku „posaďte“ na sklenici se svíčkou a zespodu ji na několika místech přilepte.

 

 

 


Další články

Mokré filcování

Mokré filcování

Filcování neboli plstění, je proces, během kterého vzniká z vlny pevná homogenní struktura. Vlněná vlákna se spojí a vytvoří materiál, který je tvarově stabilní a zároveň si ponechává vlastnosti vlny.

Celý článek

Myška z plsti

Myška z plsti

Baví vás ruční šití drobných dárků a hraček? Vytvořte si s námi filcovou myšku pro radost. Její velikost a barvu zvolte podle své fantazie. Do práce můžete zapojit i děti.

Celý článek

Růže ze saténové stuhy

Růže ze saténové stuhy

Textilní ozdoby, jako například růžové květy, nemusíte jen nakupovat v galanterii. Můžete si je snadno a rychle vytvořit sami. Zkuste to podle našeho postupu.

Celý článek

Přečtěte si

Okenní šambrány

Okenní šambrány

www.chatar-chalupar.cz

Okenní šambrány, orámování okenních otvorů, najdeme snad na každém domě – vyjma těch moderních. Jde o profilované a různě zdobené rámování, zpravidla štukové, někdy i jen malované.