Majestátní maják

Vyrobte si spolu s dětmi krásný maják. Můžou si s ním pak vyzdobit pokojíček nebo zahradní chatičku. Díky LED svíčce jim bude maják opravdu za nocí svítit na cestu.

Budete potřebovat

  • vyšší papírovou tubu (např. od slaných chipsů Pringles)
  • bílý, červený a černý papír
  • transparentní (pauzovací) papír
  • bílý fix nebo bílou pastelku
  • nůžky
  • lepidlo na papír (např. lepicí strojek Kokuyo Dotliner pro přesné lepení)
  • sklenici se šroubovacím víčkem (např. od Nutelly)
  • párátko
  • čajovou svíčku LED

 

Postup:

 

 

1 Podle výšky a obvodu tuby si naměřte stejně široké 2 pruhy bílého a 3 pruhy červeného papíru. Papírovými pruhy střídavě oblepte celou tubu jako na obrázku.

 

 

 

2 Z černého papíru vystřihněte 4 obdélníky a polepte je bílými proužky jako na obrázku – to budou okna majáku. Z černého papíru pak ještě vystřihněte zaoblený obdélník jako dveře. Okna i dveře nalepte podle obrázku na tubu (nezapomeňte přitom, že víčko tuby bude tvořit spodek majáku).

 

 

 

3 Nyní si připravte červený papír a naměřte si z něj kolečko podle rozměru víčka od sklenice. Pastelkou nebo fixem nakreslete na kolečko vodorovné a svislé čáry tak, aby papír připomínal cihlovou zeď. To samé udělejte s pruhem červeného papíru širokým asi 3,5 cm. Ten nalepte na pruh transparentního papíru o šířce 8 cm a slepte z něj ruličku jako na obrázku.

 

 

 

4 „Cihlový“ papír nalepte do víčka. Doprostřed víčka položte ruličku z transparentního papíru a zespodu ji přilepte, aby se ti při manipulaci s majákem neposouvala. Vložte do ruličky svíčku a zašroubujte sklenici. Kdykoli pak budete chtít svůj maják rozsvítit, stačí vyšroubovat sklenici, vyndat svíčku a zapnout ji.

 

 

 

5 Potom z bílého papíru vystřihněte půlkruh, stoč ho do kužele a slepte (na vrcholu nechte dostatečně velkou dírku na protažení párátka). Z červeného papíru vystřihněte širší proužek, přeložte ho a na nepřeložené hraně zastřihněte do tvaru trojúhelníku – vznikne vlaječka. Nalepte ji na párátko a to zasuňte do papírového kužele. Stříšku „posaďte“ na sklenici se svíčkou a zespodu ji na několika místech přilepte.

 

 

 


Další články

Designové květináče s pruhy

Designové květináče s pruhy

Ze starších misek a květináčů si můžete vytvořit designové stojany na květiny a ozdobit si s nimi třeba stůl na terase či v zahradě. Je to snadné a rychle hotové. Postupujte podle našeho návodu.

Celý článek

Originální květinový stojan

Originální květinový stojan

Vejde se na balkon či terasu, ale může dělat parádu i na zápraží či v zahradě. Navíc na něj zužitkujete i staré nepoužívané štafle. Květinový stojan si snadno vyrobíte, přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek