Majestátní maják

Vyrobte si spolu s dětmi krásný maják. Můžou si s ním pak vyzdobit pokojíček nebo zahradní chatičku. Díky LED svíčce jim bude maják opravdu za nocí svítit na cestu.

Budete potřebovat

  • vyšší papírovou tubu (např. od slaných chipsů Pringles)
  • bílý, červený a černý papír
  • transparentní (pauzovací) papír
  • bílý fix nebo bílou pastelku
  • nůžky
  • lepidlo na papír (např. lepicí strojek Kokuyo Dotliner pro přesné lepení)
  • sklenici se šroubovacím víčkem (např. od Nutelly)
  • párátko
  • čajovou svíčku LED

 

Postup:

 

 

1 Podle výšky a obvodu tuby si naměřte stejně široké 2 pruhy bílého a 3 pruhy červeného papíru. Papírovými pruhy střídavě oblepte celou tubu jako na obrázku.

 

 

 

2 Z černého papíru vystřihněte 4 obdélníky a polepte je bílými proužky jako na obrázku – to budou okna majáku. Z černého papíru pak ještě vystřihněte zaoblený obdélník jako dveře. Okna i dveře nalepte podle obrázku na tubu (nezapomeňte přitom, že víčko tuby bude tvořit spodek majáku).

 

 

 

3 Nyní si připravte červený papír a naměřte si z něj kolečko podle rozměru víčka od sklenice. Pastelkou nebo fixem nakreslete na kolečko vodorovné a svislé čáry tak, aby papír připomínal cihlovou zeď. To samé udělejte s pruhem červeného papíru širokým asi 3,5 cm. Ten nalepte na pruh transparentního papíru o šířce 8 cm a slepte z něj ruličku jako na obrázku.

 

 

 

4 „Cihlový“ papír nalepte do víčka. Doprostřed víčka položte ruličku z transparentního papíru a zespodu ji přilepte, aby se ti při manipulaci s majákem neposouvala. Vložte do ruličky svíčku a zašroubujte sklenici. Kdykoli pak budete chtít svůj maják rozsvítit, stačí vyšroubovat sklenici, vyndat svíčku a zapnout ji.

 

 

 

5 Potom z bílého papíru vystřihněte půlkruh, stoč ho do kužele a slepte (na vrcholu nechte dostatečně velkou dírku na protažení párátka). Z červeného papíru vystřihněte širší proužek, přeložte ho a na nepřeložené hraně zastřihněte do tvaru trojúhelníku – vznikne vlaječka. Nalepte ji na párátko a to zasuňte do papírového kužele. Stříšku „posaďte“ na sklenici se svíčkou a zespodu ji na několika místech přilepte.

 

 

 


Další články

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Drhání neboli macramé

Drhání neboli macramé

V tomto dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se naučíte hned několik uzlů používaných při výrobě dekorací a doplňků technikou macramé. Můžete je pak uplatnit při výrobě ozdobného závěsu.

Celý článek

Námořnický věnec

Námořnický věnec

Přivezli jste si od moře kamínky, mušle a jiné drobnosti? Využijte je k výrobě věnce. Pokaždé, když půjdete kolem něj, se můžete zasnít a na okamžik pocítit závan svěžích dálek.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.