Foto: Shutterstock

Originální brož z organzy

Ozdobte si svůj outfit vlastnoručně vyrobeným květinovým doplňkem z lehké organzy. Můžete si je vytvořit v různých barevných kombinacích inspirovaných vlastním šatníkem.

Budete potřebovat:

  • organzu
  • nůžky
  • jehlu a nit
  • korálky
  • kousek filcu
  • zavírací špendlík nebo brožový můstek
  • čajovou svíčku

Postup:

1. Připravte si potřebný materiál a rozmyslete si, jak velké brože budete chtít vyrobit. Můžete si také udělat papírové šablony, podle kterých budete vystřihovat jednotlivá kolečka. Brože můžete vytvořit jednobarevné, nebo na jednom květu zkombinovat organzu v různých odstínech nebo barvách.

2. Z organzy si vystřihněte kolečka v různých velikostech – od největšího po nejmenší. Nemusí mít tvar přesného kolečka, květ pak bude zajímavější. My jsme si připravili osm okvětních plátků na jednu květinu.

 

Foto: Shutterstock

 

3. Zapalte svíčku. Nyní okraj každého kolečka opatrně přibližte k plameni tak, aby se zatavil. Dejte pozor, ať kolečko nezačne hořet. Otáčejte kolečkem, abyste zatavili celý jeho obvod. Kraj se i mírně stáhne a vytvoří se plochá mistička. Takto zatavte všechny připravené plátky.

4. Kolečka seřaďte podle velikosti od největšího po nejmenší a poskládejte je na sebe tak, aby největší plátek byl vespod a nejmenší nahoře.

5. Navlékněte si do jehly dvojitě nit a květ uprostřed několikrát prošijte. Pak do středu květiny našijte korálky.

6. Nakonec na zadní stranu brože našijte filcové kolečko se zavíracím špendlíkem nebo brožovým můstkem.

 

Tip: Květinovu broží si můžete ozdobit šaty, halenku, ale i slaměný klobouk nebo plážovou tašku.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Upcyklujte a ušijte si kabelku!

Upcyklujte a ušijte si kabelku!

Zabírají vám staré džíny místo ve skříni, ale je vám líto je vyhodit? Poradíme vám, jak si z nich ušít stylovou a jedinečnou kabelku, a zbavit se tak odpadu moderně a ekologicky.

Celý článek

Krabička s rozkvetlou loukou

Krabička s rozkvetlou loukou

Rádi vylepšujete a renovujete? Z obyčejné dřevěné krabice si můžete vytvořit obrázek s rozkvetlou loukou a jasně modrou oblohou. Podívejte se jak na to a tvořte s námi!

Celý článek