Foto: Shutterstock

Originální kytičkové náušnice

Vytvořte si originální háčkovaný šperk. Uháčkovat kytičku zvládne i úplný začátečník a proměnit ji v náušnici, je otázkou chvilky. Radost pak může dělat vám nebo vašim blízkým.

Budete potřebovat:

  • přízi dvou barev
  • háček odpovídající velikosti
  • nůžky
  • 2 náušnicové afroháčky
  • kleště

Použité zkratky
ŘO – řetízkové oko
PO – pevné oko
KS – krátký sloupek
DS – dlouhý sloupek

Postup:

 

Foto: Shutterstock

Uháčkujte 3 ŘO, spojte je PO a obháčkujte 10 KS.

Uháčkujte první okvětní lístek: vezměte přízi druhé barvy a spojte uháčkované KS jedním PO. Uháčkujte 3 ŘO. Do dalšího oka uháčkujte 2 DS a další 3 ŘO a ukončete je PO do dalšího oka.

Dále háčkujte stejně jako u prvního okvětního lístku. Celkem uháčkujte 6 okvětních lístků. Práci ukončete PO do stejného oka, kterým jste začínali.

Náušnicový afroháček roztáhněte, provlékněte středem jednoho okvětního lístku a s pomocí kleští secvakněte. A náušnice je hotová.

TIP: Střed kytičky můžete ozdobit našitým korálkem nebo perličkou. Dlouhou náušnici vytvoříte kombinací větší a malé kytičky.


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Tajemství rajské chuti

Tajemství rajské chuti

Rajčata jsou zdravá a výborně chutnají – zvláště ta z vlastní zahrady. Přečtěte si, jak je správně pěstovat, abyste z jediné rostliny sklidili celý košík plodů.

Celý článek

3 tipy pro DIY venkovní posezení

3 tipy pro DIY venkovní posezení

Venkovní sezóna je v plném proudu a nabízí možnost posezení na zahradě či terase. Nemusíte ale utratit spoustu peněz za nový zahradní nábytek. Připravili jsme pro vás tipy, jak si ho levně a svépomocí vyrobit nebo zrenovovat a dopřát si příjemné chvíle relaxace.

Celý článek