Foto: Shutterstock

Květiny ve skle: Do florária vysaďte rostliny, které pomalu rostou

Květiny patří k nejkrásnějším interiérovým dekoracím. Aby jim to ještě více slušelo, můžete je umístit do skleněných nádob a využít tak různé vázy nebo zrecyklovat užitkové sklenice.

Živé umění

Florária vnášejí do interiéru svěžest, harmonii a krásu živých rostlin. Navíc působí jako originální dekorativní prvek. Chtěli byste si ho také pořídit nebo vyrobit vlastníma rukama? Je to snadné, vystačíte si s kamínky, pískem a skleněnou nádobou.

Elegantní orchideje

Ve floráriích můžete pěstovat i kvetoucí rostliny, například orchideje, které zde najdou optimální prostředí – dostatek vzdušné vlhkosti a světlo až ke kořenům.

 

Foto: Shutterstock

Zavěšená váza

Skleněnou vázu nebo baňku můžete využít i k dekoraci zdi. Zavěste ji a umístěte do ní popínavé rostliny, které milují vodu, a chcete si je namnožit. Například břečťanu zde ochotně pustí kořeny a můžete si ho pak zasadit.

 

Foto: Shutterstock

Rychlené hyacinty

Skleněné vázy nebo větší sklenice můžete úspěšně využít i pro rychlení hyacintů. Cibule by měly být nad hladinou vody, ponořené nechte jen kořínky. Dno nádoby můžete pokrýt čistými oblázky.

 

Foto: Shutterstock

Barevné vrstvení

Jak udělat florárium ještě vizuálně přitažlivější? Vyhrajte si s drenážními vrstvami ve sklenici. Střídání různobarevných vrstev písku, kamínků, keramzitu a dalších vhodných materiálů vytvoří atraktivní výsledek.

 

Květiny ve skle

Aranžmá pod poklopem

Skleněný poklop zajistí krásné květinové dekoraci, například ze sušených květů, dlouhodobou životnost, protože ji ochrání před prachem. Navíc tak vytvoříte originální květinovou vitrínu.

 

Foto: Shutterstock


Text: red; foto: Shutterstock

Další články