Květinová mýdlová srdíčka

Doma vyrobené mýdlo je krásným dárkem, který potěší. Nemusíte se s ním jen mýt, můžete ho využít i jako krásnou a voňavou dekoraci. Obzvlášť, když mu dáte tvar srdce.

Budete potřebovat

  • mýdlovou hmotu
  • květinovou vonnou esenci
  • barvu do mýdla (nemusí být)
  • čerstvé nebo sušené květy či okvětní plátky (například růží)
  • formu na mýdlo nebo na muffiny

 

 

1 Mýdlovou hmotu rozehřejte ve vodní lázni a přidejte do ní pár kapek oblíbené květinové vonné esence. Pokud byste chtěli mýdlo barvit, přikápněte i trochu barviva do mýdla.

 

 

2 Nalijte hmotu do mýdlových forem (nebo formiček na muffiny) ve tvaru srdce. Naplňte je asi 1 cm pod okraj, aby bylo ve formě dost místa na vložení květu, a hmota nevytekla.

 

 

 

3 Do každé formičky vložte suchý nebo čerstvý květ. Nechte ho z mýdla částečně vyčnívat ven.

 

 

 

4 Květ můžete také doplnit lístkem, kousky sušených květů či koření nebo krystalky vonné soli. Nechte mýdlo důkladně, nejlépe přes noc ztuhnout a pak ho vyklopte z formičky.

 

 

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Náušnice z korálků

Náušnice z korálků

V dnešním dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se seznámíte s tvorbou šperků z korálků metodou takzvaného ketlování. Zkuste si s námi vyrobit originální náušnice.

Celý článek

Tmavomodré mlsání

Tmavomodré mlsání

Pochutnáte si rádi na ovocných moučnících? Můžete si je dopřát k obědu, ke svačince nebo je nabídnout hostům ke kávě. Co takhle šťavnatý borůvkový koláč, lehké taštičky nebo nadýchané muffiny?

Celý článek

Působivé hortenzie

Působivé hortenzie

Jejich květy jsou v zahradě nepřehlédnutelné, navíc vypadají krásně ve váze i v nejrůznějších květinových dekoracích včetně věnců. A tak není divu, že hortenzie patří k nejoblíbenějším okrasným rostlinám. Jak je správně pěstovat a z jakých druhů vybírat?

Celý článek

Péče o chrup psů a koček

Péče o chrup psů a koček

Představa psa s kartáčkem na zuby je sice úsměvná, přesto šlo donedávna spolu s okusováním tvrdých předmětů o jediný způsob čištění zvířecího chrupu v domácím prostředí. Nyní s péčí o chrup účinně pomáhají přípravky podávané v krmivu.

Celý článek

Přečtěte si

Domek z chalupy po prababičce

Domek z chalupy po prababičce

www.chatar-chalupar.cz

Milan se rozhodl pro rekonstrukci chalupy po prababičce svépomocí. Ač její větší i menší opravy trvaly řadu let, nikdy svého rozhodnutí nelitoval. Vždy při něm stála jeho Iveta a zkušenosti z opravy domku se zúročily.

Drátěná paráda

Drátěná paráda

www.chatar-chalupar.cz

Právě prošla vašima rukama nepotřebná klec. Co s ní? Zavěste ji do zahrady nebo do ní naaranžujte kytky a dejte ji na parapet. Vyrábějí se čistě ozdobné klece, které nemají dvířka pro ptáčky, ale celý vrchní díl je odklápěcí. V nich můžete pěstovat rostliny v květináči nebo sem postavit svíčky; jejich zapalování půjde snadno.