Foto: Unsplash

Kuchyně a obývací pokoj v dokonalé souhře – proč je lepší volit otevřené prostory?

V posledních letech dává stále více lidí šanci otevřeným prostorům, které dodávají interiéru moderní vzhled a také útulnou atmosféru. Nejčastěji se tímto způsobem propojují kuchyně a obývací pokoje, jelikož společně dokážou velmi dobře fungovat. Pojďte se s námi podívat na důvody, proč se vyplatí volit otevřené prostory – a nejen u novostaveb.

Ideální volba pro malé místnosti

Pokud disponujete malými místnostmi, můžete nedostatek prostoru jednoduše vyřešit propojením některých z nich. Nejčastěji lidé volí možnost propojení kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. Tímto způsobem vytvoříte jedinečnou víceúčelovou místnost, ve které můžete trávit většinu času. Zároveň získáte i více prostoru, který můžete opticky ještě zvětšit správnou volbou designu a jednotlivých prvků.

Právě proto je lepší volit jednodušší a úsporný nábytek. Do jídelní části lze volit jednodušší stoly a jídelní židle, které na první pohled nepůsobí robustně. Ideální volbou jsou rozkládací jídelní stoly, se kterými ušetříte spoustu místa.

Pokud naopak bydlíte sami nebo nepotřebujete vlastní jídelnu, mohou jídelní stůl hravě nahradit konferenční stolky či skládací stolky, které přistavíte například k sedací soupravě. V otevřených prostorech neexistují prakticky žádná pravidla, takže si sami můžete stanovit, kam a jaký nábytek umístíte – udělat si tak můžete místo třeba i na masážní křeslo nebo lenošku na čtení.

Travte více času se svojí rodinou a přáteli

Otevřené prostory přejí rozvoji vztahů s rodinou a přáteli. Pokud propojíte obývací pokoj s kuchyní, můžete se věnovat nejen vaření, ale zároveň i svým blízkým. Tuto možnost ocení zejména rodiče, kteří mohou v obývacím pokoji vytvořit pro své děti hrací kout a mít je přitom pod dohledem.

Kromě toho otevřené prostory vytváří i příjemnou atmosféru, kterou oceníte během oslav či setkání se svojí rodinou a přáteli. Díky většímu prostoru je pak můžete využít třeba pro pořádání větších setkání nebo nezapomenutelných večírků – propojení více místností je tedy vhodné nejen pro rodiny s dětmi, ale celkově pro lidi, kteří mají rádi společnost.

Vsaďte na minimalistický styl

Jestliže se rozhodnete propojit více místností do jedné, pravděpodobně vás bude čekat těžký úkol, a to sloučení jednotlivých designů do jednoho vzhledově přijatelného celku. Právě proto většina designérů doporučuje držet se neutrálních barev a minimalistického stylu, díky čemuž se vyhnete viditelným rozdílům mezi jednotlivými částmi interiéru.

Vhodnou volbou je například kombinace bílé barvy s další neutrální barvou, jako je například černá, hnědá nebo šedá. Obávat se ale nemusíte ani kombinovat různé materiály, jejichž přítomnost interiéru mu přidá na útulnosti. Pro minimalistické prostory se dokonale hodí dřevo, sklo, kov nebo beton. Pozor si však dejte na výběr vhodných bytových doplňků – s těmi byste to nikdy neměli přehánět.

Foto: Unsplash


Další články

3 tipy pro DIY venkovní posezení

3 tipy pro DIY venkovní posezení

Venkovní sezóna je v plném proudu a nabízí možnost posezení na zahradě či terase. Nemusíte ale utratit spoustu peněz za nový zahradní nábytek. Připravili jsme pro vás tipy, jak si ho levně a svépomocí vyrobit nebo zrenovovat a dopřát si příjemné chvíle relaxace.

Celý článek

7+2 tipů, jak si vybavit a zařídit kuchyň

7+2 tipů, jak si vybavit a zařídit kuchyň

Každý velký projekt začíná především plánováním a u kuchyně tomu není jinak. Předtím, než se pustíte do výběru barev a spotřebičů, je důležité si určit rozpočet a také si promyslet, v jakém stylu budete kuchyň zařizovat. Důkladné promyšlení vám pak usnadní rozhodování v dalších fázích. Celý článek

7 tipů na rekonstrukci bytu

7 tipů na rekonstrukci bytu

Čeká vás nevyhnutelná rekonstrukce nebo zkrátka plánujete koupi něčeho nového, co pozvedne hodnotu nemovitosti a zároveň také estetickou stránku? Poradíme vám, jak noční můru proměnit v procházku růžovou zahradou a jak se vyhnout drobnému prachu, komplikacím s financováním či jakými úkony ušetříte finance za energie. Celý článek