Foto: Shutterstock

Jak na velikonoční kraslice zdobené voskovkami

Malování vajíček patří k nejoblíbenějším velikonočním tradicím. Známá je hlavně tradiční vosková batika. Vosk ale můžete při dekorování vajec využít i jinak – stačí do něj přidat barvu.

Budete potřebovat:

  • vejce
  • bílý vosk
  • rozlámané dětské voskovky
  • špendlík s hlavičkou
  • obyčejnou tužku
  • kalíšek z čajové svíčky, plechovku nebo zahnutou lžíci
  • kahan, svíčku nebo jiný zdroj tepla

Příprava:

Vosk společně s kouskem barevné voskovky rozpusťte nad zdrojem tepla. Použijte k tomu například kalíšek od čajové svíčky nebo plechovku. Vhodná je i zahnutá lžíce umístěná nad svíčku. Vosk můžete obarvit na libovolnou barvu, i bílou, která krásně vynikne na tmavých kraslicích. Špendlík, kterým budete vosk na vejce nanášet, zapíchněte do opačného konce dřevěné tužky.

Jak malovat?
Hlavičku špendlíku vždy namočte do barevného vosku a kapku tahem rozetřete do čárky. Před každým tahem je nutné špendlík opět namočit.

Postup:

 

Foto: Shutterstock

Při malování vzoru postupujte od jednodušších prvků k těm složitějším. Například si můžete vytvořit řetízek slziček, kterým si plochu na vajíčku rozdělíte na poloviny.

 

Foto: Shutterstock

K jednoduchému řetízku pak přidejte i další drobné prvky, které motiv rozšíří. Fantazii se v tomto případě meze nekladou.

 

Foto: Shutterstock

Do středu každé poloviny vajíčka můžete namalovat například jednoduchou kytičku tvořenou puntíkem jako středem a jednoduchými hustými tahy jako okvětními lístky.

 

Foto: Shutterstock

Prostor nad a pod kytičkou pak doplňte dalšími motivy – například trojlístky a slzičkami (viz obrázek).


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Jak vytvořit výjimečné bydlení s osobitým stylem?

Jak vytvořit výjimečné bydlení s osobitým stylem?

Bydlení je nejenom místem, kde žijeme, ale také odrazem naší osobnosti, vkusu a stylu života. Výjimečné bydlení s osobitým stylem se nezakládá jen na náhodě nebo trendech, ale vyžaduje uvědomělý proces tvorby a plánování. Tento článek se bude zabývat hlavními kroky tohoto procesu.
Celý článek

Nápady pro útulný domov

Nápady pro útulný domov

Vytvořte si doma teplé a útulné prostředí díky jedinečným textilním kouskům, které propojují praktičnost s tvořivostí. Inspirujte se fotografiemi na následujících čtyřech stranách.

Celý článek

Kouzelné aranžmá v podzimní náladě

Kouzelné aranžmá v podzimní náladě

Zkrášlete si svůj domov zářivými barvami podzimních květů a oblými tvary majestátních dýní. Nadcházející období přeje kreativitě a je jen na vás, jaké dekorace si vytvoříte. Přinášíme malou inspiraci…

Celý článek