Korálky z bobulí

Máte doma malou parádnici? Nasbírejte si barevné bobule a pusťte se společně do výroby pestrobarevných bobulových korálků. Zabavíte se, a navíc vám to bude náramně slušet!

Budete potřebovat

  • různé barevné bobule nebo větší semena (šípky, jeřabiny, hložinky, plody hlohyně, semena kukuřice apod.)
  • větší jehlu
  • režnou nit nebo tenkou háčkovací přízi
  • nůžky

 

postup

 

 

1 Postup je jednoduchý. Dlouhý kus režné niti navlékněte do jehly s dostatečně velkým očkem a pusťte se do navlékání.

 

 

 

2 Můžete navlékat vždy jen jeden druh „korálků“, nebo je různě kombinovat a vytvářet na nich opakující se vzory.

 

 

 

3 Je jen na vás, zda si vytvoříte dlouhé korále či kratší náhrdelník tvořený jednou či více řadami nebo zdobený přívěskem. A nezapomeňte ani na náramek – na jeho výrobu použijte pružný silon nebo nezapomeňte na zapínání.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Nenáročná rdesna

Nenáročná rdesna

Máte štěstí, že máte zahradu blízko potoka, nebo jí voda přímo protéká? Pokud přemýšlíte, jak přirozeně zpevnit či pokrýt jeho břehy, mohla by vám pomoci skromná, a přitom krásná rdesna.

Celý článek

Ozdobná koule s tújí

Ozdobná koule s tújí

Nevíte, co s ostříhanými větvičkami tújí? Použijte je k výrobě této jednoduché dekorace. Budete ji mít hotovou za chvilku a může vám zdobit stůl celou zimu.

Celý článek

​ Krabičky na karty

​ Krabičky na karty

Pěkná dřevěná krabička se může stát vděčným dárkem, zejména pokud ji vlastnoručně vyzdobíte a vytvoříte tak jedinečný kousek. Může sloužit třeba jako úschovna na karty.

Celý článek

Hruškové mlsání

Hruškové mlsání

Dopřejte si sladkou tečku za podzimním menu v podobě hruškového koláče, muffinu nebo slaďoučké pečené hrušky. Určitě si trochu toho ovocného mlsání zasloužíte!

Celý článek

Přečtěte si

Na statku v České Kanadě

Na statku v České Kanadě

www.chatar-chalupar.cz

Projíždíte-li Radíkovem, nemůžete si nevšimnout krásně opraveného statku se zdobenými zelenobílými vraty. Srdce každého milovníka dobře udělaných rekonstrukcí však zaplesá i uvnitř.

Rodinný dům jako hlediště do krajiny

Rodinný dům jako hlediště do krajiny

www.peknebydleni.cz

Zdálo by se, že u bydlení nás už nic nemůže překvapit. Mění se sice technologie konstrukcí, vyvíjí se životní styl, zdokonalují se domácí spotřebiče, ale podstata zůstává stejná, stále potřebujeme prostory pro spaní, hygienu, vaření a stolování, odpočinek a vzájemnou komunikaci. Ale všechno může vypadat i jinak…