Foto: Alena Isabella Grimmichová

Třpytivé korálkové hvězdy

Vánoční hvězdy z korálků patří mezi tradiční ozdoby, kterými se už v minulosti zdobily vánoční stromečky. Stále však mají svůj půvab, a to je důvod, proč se pustit do jejich výroby.

Budete potřebovat:

  • 14x zlatou skleněnou tyčinku délky 30 mm
  • 35x zlatý rokajlový korálek velikosti 3 mm
  • 35x   zlatou sekanou tyčinku velikosti 5 mm
  • 14x červený broušený kulatý korálek velikosti 8 mm
  • 7x červený broušený korálek tvaru kapky 10 mm
  • drátek průměru přibližně 0,3 mm, asi 130 cm dlouhý

Postup:

 

Foto: Alena Isabella Grimmichová

Začněte vytvořením jednoho paprsku hvězdy. Vezměte si drátek a asi 50 cm od jeho okraje začněte navlékat. (Pozor, drátek musí být tak tenký, aby prošel korálky několikrát. Zkontrolujte si, zda mají korálky dostatečně velký otvor odpovídající tloušťce drátku.) Navlékněte postupně broušený kulatý korálek, rokajl, broušenou kapku, rokajl, tři sekané korálky, tyčinku, rokajl, kulatý broušený korálek a další rokajl. Nyní jste na vrcholku paprsku a budete se vracet. Drátek protáhněte znovu předposledním korálkem (kulatým broušeným), díky tomu na vrcholku paprsku zůstane zlatý rokajl.

Dále postupujte v navlékání stejně, jen v opačném pořadí – rokajl, tyčinka, tři sekané, rokajl, kapka, rokajl. Nyní protáhněte drátek červeným broušeným korálkem, který jste navlékli jako první. Tím máte první paprsek hotový. Můžete pokračovat na obou stranách ve vytváření sousedních paprsků.

 

Foto: Alena Isabella Grimmichová

Další paprsek navažte tak, že drátek postupně provléknete rokajlem, kapkou, rokajlem a prvním sekaným korálkem. Dále již navlékáte nové korálky: dva sekané, tyčinku, rokajl, kulatý broušený, rokajl a opět se vrátíte do kulatého broušeného.

Potom navlečte rokajl, tyčinku, tři sekané, rokajl, kapku, rokajl a kulatý broušený korálek. Poté protáhněte drátek červeným broušeným korálkem prvního paprsku a začněte vytvářet třetí.

 

Foto: Alena Isabella Grimmichová

Celkem vytvoříte sedm paprsků. Díky tomu, že jste si na počátku nechali 50 cm drátku volného, můžete pracovat oběma směry. Pokud jste ustřihli příliš krátký drát a ten vám dojde, dobře ho zatočte, odstřihněte a navažte další drátek.

Poslední paprsek dokončete navlečením dvou sekaných korálků a protažením třetím sekaným korálkem sousedního paprsku, rokajlem a kapkou.

 

Foto: Alena Isabella Grimmichová

Na závěr navlékněte poslední kulatý broušený korálek a doplňte tak středové kolečko. Drátek zamotejte a odstřihněte.

A hvězdička z korálků je kompletní, nyní ji můžete zavěsit jako ozdobu na stromek nebo jinak využít.

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Designové květináče s pruhy

Designové květináče s pruhy

Ze starších misek a květináčů si můžete vytvořit designové stojany na květiny a ozdobit si s nimi třeba stůl na terase či v zahradě. Je to snadné a rychle hotové. Postupujte podle našeho návodu.

Celý článek

Originální květinový stojan

Originální květinový stojan

Vejde se na balkon či terasu, ale může dělat parádu i na zápraží či v zahradě. Navíc na něj zužitkujete i staré nepoužívané štafle. Květinový stojan si snadno vyrobíte, přečtěte si, jak na to.

Celý článek