Kočky z lásky

Chcete potěšit svůj protějšek nebo potomka vlastnoručně vyrobeným dárkem? Pokud patří mezi milovníky koček, pak mu jistě udělá radost některý z kočičích motivů.

Budete potřebovat

 • papír a tužku
 • nůžky
 • bílou modelovací hmotu (samotvrdnoucí nebo zapékací)
 • podložku na modelování
 • váleček
 • špičatý nožík
 • nástroje na modelování (špachtle, tvořítka, vykrajovátka, vypichovače)
 • vykrajovátka ve tvaru srdíčka
 • akrylové barvy
 • tenké štětce
 • bezbarvý akrylový lak
 • magnet a univerzální lepidlo (nemusí být)

 

postup

 

1 Na papír si nejprve podle své fantazie nebo podle obrázku nakreslete tužkou předlohu motivu, který budete chtít vytvořit. Motiv vystřihněte. Modelovací hmotu důkladně prohněťte a vyválejte z ní na rovné modelovací podložce plát o tloušťce asi 5 mm. Motiv položte na vyválenou hmotu a s pomocí špičatého nožíku nebo modelovacích nástrojů motiv z hmoty podle předlohy vykrájejte.

 

 

2 S pomocí nástrojů na modelování a vypichovačů (můžete použít i ty cukrářské) pak motiv podle své představy dotvořte tak, aby byl plastický. nezapomeňte kočičkám plasticky dotvořit obličej. Srdce můžete vykrojit s pomocí malých vykrajovátek. Hotový výrobek nechte ztvrdnout nebo ho vytvrďte teplem podle návodu na obalu modelovací hmoty.

 

 

 

3 Nakonec výrobek namalujte akrylovými barvami. Pro vytvoření detailů budete potřebovat tenký vlasový štětec. Nechte barvy důkladně zaschnout a poté ještě výrobek přelakujte bezbarvým akrylovým lakem. Ze zadní strany můžete na výrobek přilepit magnet.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Drhání neboli macramé

Drhání neboli macramé

V tomto dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se naučíte hned několik uzlů používaných při výrobě dekorací a doplňků technikou macramé. Můžete je pak uplatnit při výrobě ozdobného závěsu.

Celý článek

Námořnický věnec

Námořnický věnec

Přivezli jste si od moře kamínky, mušle a jiné drobnosti? Využijte je k výrobě věnce. Pokaždé, když půjdete kolem něj, se můžete zasnít a na okamžik pocítit závan svěžích dálek.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.