Foto: Czech designers

Jestli řešíte interiéry prodejen, pozor na časté chyby

Trápíte se s odbytem? Na vině mohou být špatně vymyšlené interiéry prodejen. Malí podnikatelé je totiž často zařizují svépomocí a doplácí pak na amatérské přešlapy. Prozkoumejte, jakými triky zvyšují obraty barberům, benzínkám i běžným potravinám profesionální designéři. Tržby pak stoupají až o desítky procent!

Pokud už obchod máte, udělejte self test. Interiéry prodejen obvykle vykazují tyto 4 chyby. Není to váš případ?

  1. Prověřte, jestli je vaše provozovna uspořádaná logicky. Nesmyslná koncepce se totiž drží na prvním místě hitparády omylů. Příkladem při revizi vám může být obchod, kde má prodavač přímo za sebou nízkoobrátkové zboží, zatímco pro ty nejžádanější věci pořád odbíhá.
  2. Velmi často se také zapomíná na dostatek místa pro obaly a pro obsluhu. Některé “minimalistické” interiéry prodejen téměř nepojmou ani zákazníky, bez kterých se ale podnikatel neobejde. Máte v tomto směru dostatečné kapacity?
  3. Pokud jste si zařizovali obchod sami, zrevidujte, zda jste použili správné osvětlení. Mají-li police váš sortiment prodat, nemohou se ztrácet ve tmě. Také se zamyslete, jestli jste zvolili vhodné spektrum světla. Například do řeznictví nepatří žárovky se zeleným nádechem, protože opticky změní jakékoliv maso na mrtvolně vypadající flaksu.
  4. Posledním přešlapem bývají opotřebované grafické prvky a nulový branding. Jenže na získání pozornosti zákazníka máte jen pár vteřin. A pokud u vás kvůli nudnému designu každý pátý člověk nenakoupí, asi brzy zkrachujete.

Chystáte se na zařízení provozovny? Chopte se realizace nábytku podle doporučení expertů

A co ještě radí architekti a designéři? Nábytek by neměl mít špičaté rohy. Takové interiéry prodejen jsou nebezpečné nejen pro vás a pro vaše zaměstnance, ale i pro vaše klienty. Hrany proto vždy zaoblete.

Dále vemte v potaz opotřebitelnost nejvíce zatěžovaných ploch. Když budete například čalounit židle tou nejlevnější potahovou látkou, brzy se prodře. Raději investujte do kvalitního materiálu. Tím si ušetříte zbytečné výdaje na opravy sedadel.

Nešetřete na osvětlení, ať neproděláte kalhoty

S klasickými žárovkami se dnes nedoplatíte. Vsaďte místo nich na úspornou LED technologii. Když takto snížíte spotřebu energie, vrátí se vám investice do moderního světla nejpozději do dvou let.

Pamatujte přitom, že různé zboží potřebuje různé intenzity, barvy a teploty osvětlení, aby zákazníka oslovilo. K tomu se vám hodí LED pásky s nastavitelnou RGB barevností. Díky správným světlům pak zkasírujete klidně o deset procent víc.

A poslední tip – vyberte si vhodné vitríny

Jste-li majiteli řeznictví, prezentujte maso v hranaté chladící vitríně bez poličky s nakloněnou výstavní plochou, kam lidé snadno vidí. Na lahůdky ze zase hodí patrové vitríny s dostatečným výstavním prostorem a zvlhčováním vnitřního prostoru, aby se předešlo osychání dobrot. V obou případech rezignujte na křiklavé cenovky. Zákazník si má primárně prohlížet zboží. Výrazné barvy použijte pouze na slevy a speciální nabídky.

Teď už víte, jestli mají vaše interiéry prodejen výše uvedené vady nebo vyhovují doporučením expertů. Jestli se na jejich zařizování teprve chystáte, možná bude výhodnější přenechat tento úkol architektovi. Kromě vybavení na klíč vám může navrhnout i otočné stojany, regály vyčnívající z řady nebo poutače před vchod. Získáte tak kromě vybavení i skvělý branding, který bude propagovat vaši značku. Kvalitní in-store design vás sice bude stát víc peněz, ale hladký chod, stabilní obraty a úsporné spotřebiče urychlí váš vstup mezi úspěšné podnikatele.


Další články

Jutové pytle v hlavní roli: Přetvořte svůj interiér s dotekem přírody

Jutové pytle v hlavní roli: Přetvořte svůj interiér s dotekem přírody

V posledních letech stoupá ve světě interiérového designu poptávka po udržitelných a přírodních materiálech. Jedním z takových materiálů, který si získal pozornost v oblasti dekorací pro domácnost, jsou jutové pytle. Ty představují výbornou volbu pro každého, kdo hledá způsob, jak do svého domova přinést kousek přírody a zároveň podpořit ekologicky šetrný životní styl. Celý článek

3 tipy pro DIY venkovní posezení

3 tipy pro DIY venkovní posezení

Venkovní sezóna je v plném proudu a nabízí možnost posezení na zahradě či terase. Nemusíte ale utratit spoustu peněz za nový zahradní nábytek. Připravili jsme pro vás tipy, jak si ho levně a svépomocí vyrobit nebo zrenovovat a dopřát si příjemné chvíle relaxace.

Celý článek

7+2 tipů, jak si vybavit a zařídit kuchyň

7+2 tipů, jak si vybavit a zařídit kuchyň

Každý velký projekt začíná především plánováním a u kuchyně tomu není jinak. Předtím, než se pustíte do výběru barev a spotřebičů, je důležité si určit rozpočet a také si promyslet, v jakém stylu budete kuchyň zařizovat. Důkladné promyšlení vám pak usnadní rozhodování v dalších fázích. Celý článek