Jarní nápady

Jaro je ve znamení klíčení a prvních pestrých květů. Naaranžujte si je třeba do vlastnoručně vyrobené do vázičky z větviček. A nezapomeňte si zasít semínka a vypěstovat zdravé klíčky.

Váza z větviček

Budete potřebovat

  • silnější větvičky
  • zahradnické nůžky
  • vázací drát
  • floristické ampule nebo plastové zkumavky
  • stříkačku
  • vhodné květiny

 

Postup:

 

1 Větvičky si zahradnickými nůžkami nastříhejte na vhodnou délku. Pak je postupně navažte (asi uprostřed) na vázací drátek.

 

2 Vzniklý „plůtek“ stočte do ruličky.

 

3 Ještě ho ovažte vázacím drátkem a do mezer mezi větvičkami zasuňte floristické ampulky nebo malé plastové zkumavky (jsou k dostání v zahradnických potřebách).

 

4 S pomocí stříkačky naplňte ampulky vodou a naaranžujte do nich květiny.


Další články

Originální květinový stojan

Originální květinový stojan

Vejde se na balkon či terasu, ale může dělat parádu i na zápraží či v zahradě. Navíc na něj zužitkujete i staré nepoužívané štafle. Květinový stojan si snadno vyrobíte, přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek