Jarní nápady

Jaro je ve znamení klíčení a prvních pestrých květů. Naaranžujte si je třeba do vlastnoručně vyrobené do vázičky z větviček. A nezapomeňte si zasít semínka a vypěstovat zdravé klíčky.

Váza z větviček

Budete potřebovat

  • silnější větvičky
  • zahradnické nůžky
  • vázací drát
  • floristické ampule nebo plastové zkumavky
  • stříkačku
  • vhodné květiny

 

Postup:

 

1 Větvičky si zahradnickými nůžkami nastříhejte na vhodnou délku. Pak je postupně navažte (asi uprostřed) na vázací drátek.

 

2 Vzniklý „plůtek“ stočte do ruličky.

 

3 Ještě ho ovažte vázacím drátkem a do mezer mezi větvičkami zasuňte floristické ampulky nebo malé plastové zkumavky (jsou k dostání v zahradnických potřebách).

 

4 S pomocí stříkačky naplňte ampulky vodou a naaranžujte do nich květiny.


Další články

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Drhání neboli macramé

Drhání neboli macramé

V tomto dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se naučíte hned několik uzlů používaných při výrobě dekorací a doplňků technikou macramé. Můžete je pak uplatnit při výrobě ozdobného závěsu.

Celý článek

Námořnický věnec

Námořnický věnec

Přivezli jste si od moře kamínky, mušle a jiné drobnosti? Využijte je k výrobě věnce. Pokaždé, když půjdete kolem něj, se můžete zasnít a na okamžik pocítit závan svěžích dálek.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.