Foto: Photographee.eu - stock.adobe.com

Jak pozvednout vzhled vaší ložnice? Vsaďte na luxusní materiály a vyzkoušejte samet, buklé nebo kašmír

Jak pozvednout vzhled vaší ložnice? Vsaďte na luxusní materiály a vyzkoušejte samet, buklé nebo kašmír Chybí vám inspirace na to, jak zařídit ložnici? Co takhle vsadit na luxusní materiály a pozvednout s jejich pomocí vzhled této místnosti určené k odpočinku na vyšší úroveň? Luxusní ložnice obsahují kvalitní materiály a drží se moderních interiérových trendů. Podle čeho se řídit při zařizování ložnice v roce 2024 a co by v ní nemělo chybět?

Komfort při spánku je na prvním místě

Tím nejdůležitějším, čemu při zařizování ložnice věnovat pozornost, je vytvoření těch nejlepších podmínek pro zdravý spánek. Atmosféra v ložnici musí být útulná, navozovat pocit bezpečí a také se nesmí v pokoji vyskytovat žádné rušivé prvky. Důležitá je samozřejmě i pohodlná matrace. Moderní ložnice jsou zkrátka kombinací praktičnosti a nejnovějších trendů.

Jak vybrat matraci?

Jak najít kvalitní matraci a ujistit se o tom, že je to skutečně ta pravá? Luxusní matrace vás v mysli přenese do nebe. Nebude vás nijak tlačit, ale naopak vás příjemně rozmazlí a ráno ji nebudete chtít opouštět. Tyto vlastnosti mají vysoké matrace a zejména matrace z paměťové pěny. Věděli jste například to, že mezi výhody paměťové pěny patří to, že na vaše tělo nevyvíjí žádný tlak a naopak přirozeně kopíruje jeho tvar?

Foto: Dariusz Jarzabek – stock.adobe.com

Luxusní doplňky v ložnici nesmí chybět

Co by to bylo za přepychovou ložnicí bez luxusních doplňků? Měkká přikrývka a polštář, který vám zajistí tu správnou oporu, jsou nutností. Luxusní doplňky vám zkrátka promění obyčejný spánek v neobyčejný a budou vás hýčkat.

Trendy materiály do ložnice

Kašmír, satén, buklé a samet – to jsou 4 základní materiály, na které byste při zařizování rozhodně neměli zapomínat.

  • Spali jste již někdy v kašmírovém či saténovém povlečení? Je hebké, od pohledu působí přepychově a na omak je velmi příjemné.
  • Buklé, případně i bouclé, bylo populární zejména ve 20. století v Americe, ale opět se vrátilo zpátky na výsluní. Tentokrát se ale rozšířilo i za hranice USA a čím dál častěji se objevuje i v českých ložnicích a obývacích pokojích. Není se čemu divit. Buklé je materiál, který vypadá luxusně, je odolný vůči vlhkosti, nemačkavý a velmi trvanlivý. Nejčastěji se objevuje na křeslech a pohovkách.
  • Oblíbený materiál buklé můžete kombinovat se sametem, jenž se rovněž používá na dekor nábytku a sametové čelo postele je skutečnou senzací.

Foto: New Africa – stock.adobe.com

Trendy ložnice: Doplňky, které v ní nesmějí scházet

V čem tkví výhody krásné ložnice? Není v ní prostor na doplňky, které nejsou funkční, designové či obojí. Noční stolek, křeslo i osvětlení můžete pojmout jako skvělou příležitost k tomu, jak propojit praktičnost a designové prvky.

Pozornost věnujte také nezbytným doplňkům. Do luxusně zařízené ložnice patří:

  • dekorativní polštářky,
  • přehoz na postel,
  • umělecká díla na zdech a další.

Foto: deagreez – stock.adobe.com

Věnujte pozornost detailům

Chcete, aby se vám každé ráno snadno vstávalo? Zamyslete se nad tím, kde se nachází slunce a měsíc. Světová strana ložnice totiž může ovlivnit kvalitu vašeho spánku. Vliv na váš spánek mohou mít i další faktory, podívejte se na pravidla pro zařizování ložnice podle feng shui. Zjistíte, že i nepatrné detaily mohou způsobovat nespavost a další potíže.

V luxusní ložnici mají místo pouze ty nejkvalitnější a nejspolehlivější materiály. Usínejte na luxusní matraci a užívejte si každou noc zdravotní výhody paměťové pěny, hýčkejte se hebkým sametovým či kašmírovým povlečením a obklopte se nábytkem s prvky sametu a buklé. Stylové ložnice 2024 jsou minimalistické, ale zároveň estetické a komfortní.

Text: redakce
Foto: stock.adobe.com


Další články

Zkrášlete si domov květinami

Zkrášlete si domov květinami

Máte rádi přírodu? Pozvěte ji k sobě domů, a vytvořte si domov plný svěžesti a živé krásy. Podívejte se, jak půvabné dekorace a zátiší si můžete z vykouzlit z pokojových květin.

Celý článek

Když vás umyvadlo umí překvapit

Když vás umyvadlo umí překvapit

Umyvadlo je nedílnou součástí každé koupelny a vedle běžných hygienických činností může zastávat ještě řadu (často) nečekaných funkcí. Obzvlášť pokud jsou v domácnosti děti nebo domácí mazlíčci. Umyvadlo může být také malým uměleckým skvostem. Záleží jen na vašich preferencích. Celý článek