Jahodové tulipány

Připravte si lahodné, zdravé a na pohled krásné jarní občerstvení. Určitě vám přijde vhod pro milou návštěvu, na oslavu Dne dětí nebo třeba jen tak na chuť.

Budete potřebovat

  • 30 velkých jahod
  • 120 ml smetany ke šlehání
  • 2 lžíce moučkového cukru
  • 100 g mascarpone nebo smetanového sýra
  • borůvky
  • cukrářský sáček na plnění

Postup

1 Jahody omyjte a zbavte korunních lístků. Připravte si náplň – mascarpone (nebo smetanový sýr) rozmíchejte v misce s moučkovým cukrem. Šlehačku vyšlehejte a promíchejte s mascarpone. Náplň přendejte do cukrářského sáčku.

2 Nyní si nachystejte jahody. Postavte je špičkou nahoru a ostrým nožem přes špičku křížem hluboko nařízněte, aby šly mírně rozevřít.

3 S pomocí cukrářského sáčku se zdobicí špičkou jahody naplňte. Poté je lehce přimáčkněte zpět dovnitř, aby měly tvar kvetoucího tulipánu. Vrchol náplně ozdobte borůvkou. Před podáváním dejte vychladit do lednice.


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Netradiční zeleninová jídla

Netradiční zeleninová jídla

Máte chuť vyzkoušet v našich krajích méně obvyklé, a přece výborné zeleninové pochoutky? Nechte se inspirovat zahraničními kuchyněmi a recepty s čekankou, artyčoky či fenyklem.

Celý článek

Domácí likéry

Domácí likéry

Ovocné likéry přijdou k chuti v každém ročním období. Udělejte si své vlastní, z ovoce ze své zahrádky. Chuť a vůni těchto dobrot si tak můžete vyladit podle svého jazýčku.

Celý článek

Neodolatelné pochoutky

Neodolatelné pochoutky

Jahody jsou svěží, lákavé svou barvou i vůní. Kdo by jim odolal? Naservírujte si je čerstvé jen tak v misce, jako zdravou svačinku, nebo z nich připravte vynikající dezert.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.