Aranžmá v platu od vajíček

Jarní květinovou dekoraci z čerstvých květů a zelených větviček doplněnou velikonočními kraslicemi si můžete naaranžovat třeba do plata od vajíček. Bude to stylové a originální.

Budete potřebovat

  • papírové plato od vajec
  • vyfouknutá vejce
  • barevná vejce
  • zelenou aranžovací hmotu
  • nůž
  • čerstvé květiny (například frézie, tulipány apod.)
  • mech
  • zelené větvičky
  • nůžky

 

postup

 

1 Vyfouknutá vajíčka opatrně naklepněte a postupně skořápku oloupejte tak, abyste získali zhruba poloviční (nebo trochu větší) skořápky.

 

2 Ze zelené aranžovací hmoty odkrojte kusy tak velké, aby se vešly do skořápek, a nechte je samovolně nasáknout v misce s vodou.

 

3 Květiny a větvičky nastříhejte na různé délky a pak je zapíchejte do hmoty ve skořápkách. Hmotu pak zakryjte kouskem mechu. Skořápky s květinami pak vložte do plata tak, aby vytvořily pěknou kompozici a doplňte je barevnými vajíčky.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Ušijte si pizzu!

Ušijte si pizzu!

Máte doma malé kuchaře či kuchařinky? Vytvořte si spolu s nimi pokrmy, které se nezkazí a zůstanou stále čerstvé a k nakousnutí. Co třeba pravou domácí pizzu? Pusťte se do toho s námi.

Celý článek

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Drhání neboli macramé

Drhání neboli macramé

V tomto dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se naučíte hned několik uzlů používaných při výrobě dekorací a doplňků technikou macramé. Můžete je pak uplatnit při výrobě ozdobného závěsu.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.