​ Zdobený slámový věnec

Hledáte inspiraci pro výrobu něžného věnečku do dívčího pokojíku? Zkuste zkombinovat slámový základ s ozdobami v jemných růžových odstínech.

​Budete potřebovat

  • Slaměný věnec (můžete si ho vytvořit sami, nebo koupit v květinářství)
  • růžové stužky různých šířek a odstínů
  • aranžovací drát
  • fólii na potraviny
  • skleněné korálky v barvách od bílé po tmavě růžovou
  • nůžky

​Postup

1 S pomocí aranžovacího drátku si vytvořte dva druhy mašlí a balíčky korálků.

 

2 Z fólie na potraviny ustřihněte čtverec a nasypte na něj korálky.

 

3 Korálky sbalte do balíčku, převažte drátkem a odstřihněte přebytečnou folii.

 

4 Balíčků vytvořte větší množství. Střídejte v nich barvy korálků a poté je vždy po 3–4 kusech svažte drátkem do „kytičky“. Drátek, kterým jste vázali, nechte pod květem asi 5 cm přečnívat, pomůže vám to při upevňování ozdoby na věnec.

 

5 Věnec rozdělte na třetiny a do každé zapíchněte jednu korálkovou kytičku, kterou doplníte menší mašlí. Pokud chcete, aby věnec po dokončení visel na dveřích, musíte korálky ještě pevně převázat drátkem, ozdoby z nich jsou poměrně těžké.

 

6 Volný prostor doplňte třemi výraznými mašlemi. Vzhledem k tomu, že zdobený korpus je sám o sobě zajímavý, nezakrývejte ho celý, ale naopak nechte vyniknout kontrast mezi materiály.

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Originální kytičkové náušnice

Originální kytičkové náušnice

Vytvořte si originální háčkovaný šperk. Uháčkovat kytičku zvládne i úplný začátečník a proměnit ji v náušnici, je otázkou chvilky. Radost pak může dělat vám nebo vašim blízkým.

Celý článek

Tajemství rajské chuti

Tajemství rajské chuti

Rajčata jsou zdravá a výborně chutnají – zvláště ta z vlastní zahrady. Přečtěte si, jak je správně pěstovat, abyste z jediné rostliny sklidili celý košík plodů.

Celý článek

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek