​ Zdobený slámový věnec

Hledáte inspiraci pro výrobu něžného věnečku do dívčího pokojíku? Zkuste zkombinovat slámový základ s ozdobami v jemných růžových odstínech.

​Budete potřebovat

  • Slaměný věnec (můžete si ho vytvořit sami, nebo koupit v květinářství)
  • růžové stužky různých šířek a odstínů
  • aranžovací drát
  • fólii na potraviny
  • skleněné korálky v barvách od bílé po tmavě růžovou
  • nůžky

​Postup

1 S pomocí aranžovacího drátku si vytvořte dva druhy mašlí a balíčky korálků.

 

2 Z fólie na potraviny ustřihněte čtverec a nasypte na něj korálky.

 

3 Korálky sbalte do balíčku, převažte drátkem a odstřihněte přebytečnou folii.

 

4 Balíčků vytvořte větší množství. Střídejte v nich barvy korálků a poté je vždy po 3–4 kusech svažte drátkem do „kytičky“. Drátek, kterým jste vázali, nechte pod květem asi 5 cm přečnívat, pomůže vám to při upevňování ozdoby na věnec.

 

5 Věnec rozdělte na třetiny a do každé zapíchněte jednu korálkovou kytičku, kterou doplníte menší mašlí. Pokud chcete, aby věnec po dokončení visel na dveřích, musíte korálky ještě pevně převázat drátkem, ozdoby z nich jsou poměrně těžké.

 

6 Volný prostor doplňte třemi výraznými mašlemi. Vzhledem k tomu, že zdobený korpus je sám o sobě zajímavý, nezakrývejte ho celý, ale naopak nechte vyniknout kontrast mezi materiály.

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Řezbářství vyžaduje zručnost a odhodlání

Řezbářství vyžaduje zručnost a odhodlání

Život vždycky nemusí být tak zrychlený, jak se nám na první pohled zdá. Platí to třeba pro kurzy řezbářství Magmé. Když vejdete do dílny, ocitnete se v tak trochu jiném světě. Voní to tu dřevem a panuje tu příjemná atmosféra.

Celý článek

Koupelna ve venkovském stylu

Koupelna ve venkovském stylu

Ve venkovských chalupách obvykle koupelna s teplou vodou nebývala a k jejímu vybudování na chalupě přímo vybízejí nevyužívané hospodářské prostory. Přestavba chlívku či komory na koupelnu však má své zádrhele.

Celý článek

Přečtěte si

Bonusy teplého kabátu

Bonusy teplého kabátu

www.peknebydleni.cz

Nejjednodušší způsob, jak snížit náklady na vytápění, představuje důkladné zateplení domu. Úspora topných nákladů díky zateplení dosahuje u nás v průměru 50 %.

Život jako v oáze

Život jako v oáze

www.chatar-chalupar.cz

Katka Špačková a její muž Marek si splnili svůj velký sen. Šestým rokem budují v Orlických horách permakulturní zahradu. Co potřebují, to si vypěstují a sklidí, klidně i v největších mrazech.

Rdesno ptačí na nemoci stačí

Rdesno ptačí na nemoci stačí

www.floranazahrade.cz

Horohaše, chrusťák, koření stržné, krvavá rostlina, oupor, stozrno, štikavec, štukavka, vrabčí jazyk nebo zťukavka – už množství lidových názvů, kterých existuje více než dvacítka, dokládá, že rdesno ptačí je v lidovém léčitelství hodně a dlouho používanou bylinkou.