​ Zdobený slámový věnec

Hledáte inspiraci pro výrobu něžného věnečku do dívčího pokojíku? Zkuste zkombinovat slámový základ s ozdobami v jemných růžových odstínech.

​Budete potřebovat

  • Slaměný věnec (můžete si ho vytvořit sami, nebo koupit v květinářství)
  • růžové stužky různých šířek a odstínů
  • aranžovací drát
  • fólii na potraviny
  • skleněné korálky v barvách od bílé po tmavě růžovou
  • nůžky

​Postup

1 S pomocí aranžovacího drátku si vytvořte dva druhy mašlí a balíčky korálků.

 

2 Z fólie na potraviny ustřihněte čtverec a nasypte na něj korálky.

 

3 Korálky sbalte do balíčku, převažte drátkem a odstřihněte přebytečnou folii.

 

4 Balíčků vytvořte větší množství. Střídejte v nich barvy korálků a poté je vždy po 3–4 kusech svažte drátkem do „kytičky“. Drátek, kterým jste vázali, nechte pod květem asi 5 cm přečnívat, pomůže vám to při upevňování ozdoby na věnec.

 

5 Věnec rozdělte na třetiny a do každé zapíchněte jednu korálkovou kytičku, kterou doplníte menší mašlí. Pokud chcete, aby věnec po dokončení visel na dveřích, musíte korálky ještě pevně převázat drátkem, ozdoby z nich jsou poměrně těžké.

 

6 Volný prostor doplňte třemi výraznými mašlemi. Vzhledem k tomu, že zdobený korpus je sám o sobě zajímavý, nezakrývejte ho celý, ale naopak nechte vyniknout kontrast mezi materiály.

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Rozkvetlá sakura

Rozkvetlá sakura

Baví vás práce s papírem? Z růžového krepového papíru si můžete celkem snadno vyrobit rozkvetlou větvičku sakury a přenést si tak domů něžnou jarní atmosféru.

Celý článek

Svíčka jako dekorace

Svíčka jako dekorace

Můžete je použít jako originální, vlastnoručně vyrobený dárek, nebo si s nimi zkrášlit vlastní interiér. Vytvořte si dekorativní svíčky zdobené sušenými květinami.

Celý článek

Renovovaný srdíčkový závěs

Renovovaný srdíčkový závěs

Některé starší dekorace se časem okoukají, tak proč jim nedat nový vzhled? Zrenovujte je s námi pomocí ubrousků, akrylových barev a plastických motivů. Podívejte se, jak na to.

Celý článek

Přečtěte si

Podlahy se vzhledem dřeva

Podlahy se vzhledem dřeva

www.chatar-chalupar.cz

Kvalitní podlaha je základ každého interiéru, kritéria jejího výběru má ale každý trochu odlišná. Zatímco někdo vychází z objektivních požadavků na odolnost povrchu, jiný dává přednost svým pocitům.

ZAHRADNÍ kuchyně vašich snů

ZAHRADNÍ kuchyně vašich snů

www.floranazahrade.cz

Už delší čas toužíte po letním vaření ve speciálním zahradním domku, honí se vám hlavou spousta otázek, ale na konzultaci s architektem ještě nedošlo? Nevadí, vyzpovídali jsme zkušeného odborníka za vás.