​ Zdobený slámový věnec

Hledáte inspiraci pro výrobu něžného věnečku do dívčího pokojíku? Zkuste zkombinovat slámový základ s ozdobami v jemných růžových odstínech.

​Budete potřebovat

  • Slaměný věnec (můžete si ho vytvořit sami, nebo koupit v květinářství)
  • růžové stužky různých šířek a odstínů
  • aranžovací drát
  • fólii na potraviny
  • skleněné korálky v barvách od bílé po tmavě růžovou
  • nůžky

​Postup

1 S pomocí aranžovacího drátku si vytvořte dva druhy mašlí a balíčky korálků.

 

2 Z fólie na potraviny ustřihněte čtverec a nasypte na něj korálky.

 

3 Korálky sbalte do balíčku, převažte drátkem a odstřihněte přebytečnou folii.

 

4 Balíčků vytvořte větší množství. Střídejte v nich barvy korálků a poté je vždy po 3–4 kusech svažte drátkem do „kytičky“. Drátek, kterým jste vázali, nechte pod květem asi 5 cm přečnívat, pomůže vám to při upevňování ozdoby na věnec.

 

5 Věnec rozdělte na třetiny a do každé zapíchněte jednu korálkovou kytičku, kterou doplníte menší mašlí. Pokud chcete, aby věnec po dokončení visel na dveřích, musíte korálky ještě pevně převázat drátkem, ozdoby z nich jsou poměrně těžké.

 

6 Volný prostor doplňte třemi výraznými mašlemi. Vzhledem k tomu, že zdobený korpus je sám o sobě zajímavý, nezakrývejte ho celý, ale naopak nechte vyniknout kontrast mezi materiály.

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Dejte to na gril!

Dejte to na gril!

Milujete večerní grilování? Pak spojte hned několik příjemných zážitků v jeden a vychutnejte si letní večeři s rodinou na zahradě či na terase. A můžete pozvat i pár přátel…

Celý článek

Zapečte to v troubě!

Zapečte to v troubě!

Nechce se vám trávit pěkný letní večer u plotny? Vyberte si ze svých oblíbených druhů letní zeleniny a dejte prostor troubě, aby část práce udělala za vás.

Celý článek

Přečtěte si

Co dělat se semeny před výsevem?

Co dělat se semeny před výsevem?

www.floranazahrade.cz

Rovnoměrné vzcházení, dobrý stav vyklíčených rostlin a maximální úroda – to si přejí zahradníci, když vkládají do půdy semena. Právě na jejich kvalitě a ošetření záleží, zda a jak se pěstování povede.

Uzlík k uzlíku

Uzlík k uzlíku

www.chatar-chalupar.cz

Tolik oblíbený retrostyl přináší i některé pozapomenuté, přitom jednoduché techniky, pomocí nichž mohou vzniknout funkční doplňky i pěkné dekorace.

Pod sedlovou i rovnou střechou

Pod sedlovou i rovnou střechou

www.peknebydleni.cz

Zapadnout do řadové zástavby moravské vesnice, nebýt přitom pouhou replikou původních stavení a nabídnout moderní pohodlné bydlení – to byly úkoly, které měl splnit dům pro čtyřčlennou rodinu.